Александр Веревкин – о запорожсталевском марафоне, из-за которого город стоял в пробках

436

Экс-редактор газеты «Запорожская Сич» Александр Веревкин написал, что «Запорожсталь» должна извиниться перед горожанами за транспортный коллапс, который образовался в городе из-за марафона.

Кілька сотень – бігають, десятки тисяч – паралізовані
Став свідком напівмарафону, який влаштували напівдурки з «Запоріжсталі» й міськвиконкому. Це ж треба було так примудритися, щоб заради бігу кількох сотень людей («Запоріжсталь» уже рапортує про півтори тисячі, але щось я їх не бачив) перекрити зранку до 15-ї години рух по всіх головних магістралях міста! Це і проспект Соборний, і вулиця Перемоги, і бульвар Шевченка, і Набережна! Нехай і не сотні тисяч, але десятки тисяч людей точно не потрапили вчасно туди, куди хотіли. А дехто і взагалі не потрапив.
Я ще в силах пройти кілька кілометрів туди й кілька – назад, а от на стареньких бабусь, які приречено стояли на зупинках, мені було дивитися сумно. Спеціально на своєму шляху підходив до кожної бабусі й пояснював, що проспект перекрито до 15-ї години, і чекати три години немає сенсу. Треба або повертатися додому, або йти пішки, якщо є сила, щоб не переохолонути. Все ж таки не травень місяць!
Дивувало, що ніхто з них нічого й не чув про марафон, а особливо про те, до якої години перекрито рух. А це вже – відвертий «косяк» міської влади.
Немає сумнівів, що муніципалітет представлятиме свій недільний провал як велику перемогу. Та вже представляє. «Можна з повним правом сказати, що настільки масове легкоатлетичне змагання, по-справжньому високого міжнародного рівня, в Запоріжжі проводиться вперше», — переконує сайт мерії. Тільки нагадую, що дійсно змагання високого рівня в Запоріжжі, в легкоатлетичному манежі, проводилися багато років. При цьому і без збільшення поголів’я за рахунок робітників «Запоріжсталі» ці змагання були масовими. І в них дійсно брали участь десятки майстрів і заслужених майстрів спорту. А тепер «Запоріжсталь» від манежу позбавилася. П’ять місяців тому легкоатлетам і іншим спортсменам обіцяли відкрити манеж після реконструкції у вересні-жовтні. І що? Там іще, як то кажуть, і кінь не валявся. От і вирішили замінити манеж марафоном. Він теж на букву «м».
Тільки якщо дбати дійсно про здоров’я, а не про піар, можна було обмежити біг Хортицею, або Набережною, як раніше й практикувалося. Там і повітря для спортсменів чистіше, і рух проспектом для всіх інших перекривати не треба. Але ясно, що зовсім не про здоров’я дбали організатори. Я впевнений, що за такі змагання міська влада й «Запоріжсталь» повинні вибачитися перед запоріжцями.

Читайте а Facebook…

Загрузка...