Евгений Сокульский — о турецкой компании, отказавшейся запускать скоростной трамвай из-за чиновников

185

Бывший руководитель пресс-службы Запорожского горсовета Евгений Сокульский поделился историей о том, как турецкая компания планировала построить в нашем городе скоростной трамвай. О том, почему эти планы так и не воплотились в жизнь, Сокульский написал на своей странице в Фейсбуке.

Транспортне (згадалося в розпеченій маршрутці).
В ті далекі часи, коли Кальцев вже не був, а Сін – ще не став очільником міста, якісь зовсім затуркані турки запропонували Запоріжжю за свій кошт (1,5 млрд) побудувати трасу швидкісного трамваю на опорах (від 3 до 12 метрів над поверхнею). За двадцять років експлуатації вони б передали його в повну власність міста.
Заманлива перспектива у комфортних вагонах «Сіменс» дістатись за 15 хвилин від «Металургів» до «Свободи»?!
Ваш непокірний слуга зірвав горлянку, підтримуючи цю ініціативу, причому, як говорив один мудрий герой радянського мультика «безвозмездно, т.е. даром».
Всі були проти: насамперед архітектори і транспортники. Архітектори стверджували, що це спотворює архітектурне «обліко-морале» нашого «соцміста». Транспортники — що руйнує турботливо відстроєну транспортну структуру. Проблема звісно була не в цьому. Наплювати архітекторам на вигляд міста (ви це бачите), а транспортникам – на те, як ми пересуваємось ним. Головне гроші, колосальний «нал», що пішов би до інших кишеней, і все.
І Сін, і Кальцев це розуміли, як розуміли, що той, хто побудує цей футуристичний шлях, ввійде до історії міста, але… Один вже був слабкий, другий – ще. І турки пішли. Прийшли інші, не затуркані – наші, які «поимели» це місто, бо «имели ввиду» и його, и нас з вами.
Ось така транспортна історія. Дуже давня (будь він проклятий, цей палаючий «Спрінтер»).

Читайте в Facebook