Татьяна Цвяткова – о победе над бюрократией в паспортном столе

265

Запорожская активистка Татьяна Цвяткова написала о том, как боролась с бюрократией чиновников при смене фотографии в паспорте:

Останні кілька днів я витратила на мою маленьку боротьбу з «великими» чиновниками та їх розумінням цього світу.
В 25 років необхідно вклеювати фото в паспорт і як всі ми знаємо до фото є ряд вимог опублікованих на сайті ДМС.
Як показала практика окрім офіційно опублікованих нормативів в кожного поважаючого себе працівника ДМС та ЦНАПу є ще й внутрішні нормативи. І ознайомитись з ними можна лише після того як ти приходиш подати документи та сердобольна жіночка тобі скаже «Ой, а у вас же фотография не соответствует нормативам. Нам тут из миграционной службы прислали и сказали, что должно быть так. Вы сейчас быстренько сбегайте перефотографируйтесь. Говорят именно в месте «Х » фотографируют правильно».

Але я виявилася невдячною та жахливою людиною, яка насмілилась запитати що це за документ і який орган його видав. На це питання у відповідь почула лише «Нам

прислали из миграционной службы. Должно быть так».
Але і тут моє серце не розтануло і я почала задавати питання накшталт «А на якій підставі мої права порушуються? А чому ці нормативи не опубліковані на сайті ДМС? А давайте разом почитаємо опубліковані на сайті ДМС нормативи до фотографій?»
У відповідь на мої питання порадили написати заяву з вимогою вклеїти це фото, але переконували, що документи все одно повернуть на переробку і примусять мене перефотографуватись.

Не знаю точно чи то моя аргументації задовільнила працівників ЦНАПу та ДМС, чи то звернення в електронну приймальню на сайті ДМС хтось думаючий прочитав, чи то зірки зійшлися і в людина яка здійснила велику місію вклеювання фото в паспорт був гарний настрій. Але сьогодні мені подзвонили з інформацією про те, що паспорт готовий і його можна забрати.
Моя маленька перемога над спробами дрібних чиновників примусити людей ненавидіти реформи.

Кожен з нас має знати свої права і вимагати в службовців, яким ми платимо зарплатню виконувати свою роботу, а не вигадувати незрозумілі складнощі для людей.
І так, якби не кляті 18 мм., на яких наполягала працівниця ЦНАПу, процес вклеювання фото і його забирання зайняв би не більше 1 години з очікуванням. Так вийшло півтори.

P.S. І навіщо перефотографовавутись, коли фотка няшна.

Читайте в Facebook

Загрузка...