У Києві закликають звільнити ув’язнених архітекторів за спробу підпалу каплиці УПЦ МП

16
УПЦ

У соцмережах запустили флешмоб #free_architects на підтримку двох архітекторів — Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. Їх засудили до 2 місяців під вартою за спробу підпалу каплички УПЦ Московського патріархату на території Національного музею історії України, повідомляє «The Village».

Люди закликають звільнення чоловіків з-під варти та «законного усунення забудівель Української православної церкви Московського патріархату».

Шевченківський районний суд Києва 28 січня взяв під варту на два місяці архітекторів яких підозрюють у спробі підпалу Десятинного монастиря Української православної церкви Московського патріархату.

Варто зазначити, що на сайті Київради у листопаді 2017 року зареєстрували петицію, що зібрала більше 8000 підписів, з вимогою знести незаконно встановлену каплицю УПЦ МП Десятинного монастиря на території Національного музею історії України.

Нагадаємо, конфлікт між православними церквами Київського та Московського патріархатів загостився після скандалу, що сколихнув Запоріжжя та всю Україну, коли священик УПЦ МП Євгеній Мовчанов відмовився відспівувати трагічно загиблого малюка, який був хрещений у церкві Київського патріархату. Запорізькі активісти влаштували флешмоб «Принеси ляльку» (який в підсумку став всеукраїнським), залишаючи іграшки під стінами храмів Московського патріархату. При цьому в самій церкві реагують на акцію агресивно. Зокрема, представники ГО «Радомир» побили в центр міста одного з громадських активістів. Потім запорізька поліція провела обшуки у представників «Рудомиру» тавиявила у них зброю, після чого по відношенню до представників УПЦ МП і ГО «Радомир» було порушено кримінальну справу.

Матеріали в тему: