Триває засідання Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення українських моряків

88

У Гамбурзі в Міжнародному трибуналі з морського права за заявою України проходить слухання щодо звільнення захоплених Росією 24 українських моряків, як міри забезпечення до розгляду позову України до Росії.

Росія від участі у слуханнях відмовилася. Загалом вони триватимуть протягом трьох годин. Очолює делегацію України заступниця міністра закордонних справ. Олена Зеркаль. Вона виступила на слуханні.

Спір між сторонами стосується незаконного та триваючого захоплення та затримання Російською Федерацією українських військових кораблів «Бердянськ» та «Нікополь», а також українського військово-морського судна «Яни Капу» 25 листопада 2019 року у Чорному морі. Затримані були не лише ці кораблі, а й 24 члени їхніх екіпажів. У результаті цього захоплення і затримання Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Зеркаль опублікувала текст звернення України до суду.

25 листопада 2018 року, коли українські судна з боку Чорного моря почали рух Керченською протокою до Азовського моря, російські кораблі та катери почали їх переслідувати. Від українських екіпажів вимагали зупинитися. Потім російські військові відкрили вогонь по українським човнам.

Згодом російські військові захопили три українські кораблі, поранили шістьох військових.

Росія звинуватила українських військових у нібито порушенні державного кордону. Моряки своєї провини не визнали і називають себе військовополоненими.

Вже у 2019 році, у січні, комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин та демократії схвалив усі поправки до резолюції щодо ситуації в Азові та Керченській протоці, зокрема погодив статус українських моряків, захоплених Росією, як «військовополонених».

Джерело: hromadske.radio

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...