Запорізькому аеропорту бути! (фото)

219

Підрядна організація вже почала підготовчі роботи на місці будівництва, – готують будівельний майданчик та завозять техніку
Сьогодні, 14 грудня Запоріжжя планував відвідати прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Головною ціллю офіційного візиту було – надання дозволу на початок будівництва пасажирського терміналу Міжнародного аеропорту міста. Також повідомлялося, що Голова уряду повинен презентувати техніку комунальним підприємствам та автомобілі швидкої допомоги. Техніку була закуплена за кошти міського бюджету. Також прем’є-міністр мав ознайомиться з програмою «Запорізький трамвай».

Нагадаємо, що в цьому році Голова уряду доручив керівникам міністерств, СБУ та Державіаслужбі розглянути ситуацію недопущення можливого обмеження польотів літаків з аеропортів східного регіону України. Європейська агенція авіаційної безпеки (EASA) відкрила питання скорочення рейсів в аеропорти близькі до зони АТО. Під розгляд потрапили об’єкти «Харків», «Дніпро», «Запоріжжя». Окрім того, аеропорт у Запоріжжі не в змозі приймати велику кількість літаків через аварійну ситуацію.

В жовтні Володимиром Гройсманом було підписано розпорядження, що дало право розпочати будівництво в Запоріжжі пасажирського терміналу. Як зазначала прес-служба мерії, будівельні роботи були заплановані на середину грудня, залишалося лише підписати договір з підрядником.

Затримку початку будівництва нового терміналу мер міста пояснює великою кількістю процедур, які потрібно було пройти. Нагадаємо, у цьому році з міського бюджету виділено 200 мільйонів гривень, але станом на сьогодні вони не освоєні.

Договір на будову був укладений 14 листопада. Міський голова повідомив, що будівельною компанією виступає кіпрська компанія ТОВ «Альтіс-Констракшн». Договірний термін завершення об’єкту – четвертий квартал 2019 року. Заявлена підрядником вартість будівництва – майже 530 мільйонів гривень.

Як зазначає мер міста, кошти на початок робіт в міському бюджеті є. Фінансування об’єкту буде продовжено і в наступному році, цілком можливим буде залучення інвесторів.

Площа терміналу складатиме більше дванадцяти тисяч квадратних метрів. Він буде розрахований на обслуговування 400 пасажирів на годину. Також буде побудований ряд споруд для обслуговування нового терміналу. Діючий термінал  працюватиме в колишньому режимі.

Нагадаємо, що ремонтні роботи велися і на злітно-посадковій смузі аеропорту Запоріжжя. Щоправда починалися вони аж 2 рази. Офіційне відкриття полоси було 10 травня. На проведення робіт було виділено 30 мільйонів, 20 млн. –  кошти з бюджету міста, 10 млн. – з власних прибутків аеропорту.

На жаль, через сильний туман прем’єр-міністр України Володимир Гройсман не зміг вилетіти з аеропорту Бориспіль. У зв’язку з цим його візит до Запоріжжя скасували. Втім, підготовчі моменти продовжуються, будівництво відбудеться.

загрузка...