Через збій роботи “Київстару” у Запоріжжі з’явились нові шахрайські схеми

0 Поділилося 61 Перегляди

Кіберполіція попереджає жителів Запоріжжя про нові шахрайські схеми, які виникли після збою роботи мобільного оператора зв’язку “Київстар”. Зокрема, створюються фейкові чат-боти для збору персональних даних.

Після проблем з “Київстаром” шахраї створюють фейкові чат-боти мобільного оператора, де повідомляють, що компанія “Київстар” виходить з ринку послуг мобільного зв’язку й компенсує кошти:

“Щоб отримати обіцяні кошти, здебільшого, потрібно вказати дані картки, на яку гроші будуть начебто зараховані. А насправді шахраї заволодівають цими даними, коли людина вводить дані в чат-бот, ці дані передаються не “Київстару”, а зловмисникам, які їх використовують далі”.

Правоохоронці застерігають громадян стосовно сумнівних посилань. Інформацію про компенсації, строки відновлення тощо радять дізнаватися тільки із офіційних джерел:

  • на сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/kyivstar
  • на порталі https://kyivstar.ua/
  • за номером 466 (з мобільних номерів “Київстар”)
  • за номером 0 800 300 466 (з номерів інших мереж України).

Як захистити персональні дані

  • Якщо людина натрапила на такий чат-бот, то у жодному разі не переходити за сумнівними посиланнями й не залишати там особисті дані;
  • Якщо людина вже надіслала особисті дані шахраям, варто зателефонувати до банку, звернутися до найближчого відділу поліції та подати заяву до Кіберполіції.

Нагадаємо, як працюють банкомати та POS-термінали після кібератаки на «Київстар»

 

 

 

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp