Запорізький посадовець привласнив пальне: що вирішив суд
У Запоріжжі суд визнав винним колишнього директора Департаменту захисту довкілля Запорізької обласної військової адміністрації у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем та службовому підробленні. Вирок у справі був ухвалений 12 серпня 2026 року Вознесенівським районним судом міста Запоріжжя.
Із матеріалів справи випливає, що посадовець очолив департамент у липні 2023 року, а вже за кілька місяців, за версією слідства, почав використовувати паливні скретч-картки, придбані для службового автомобіля Volkswagen Phaeton, для заправки власного Hyundai Accent. При цьому службовий автомобіль фактично не експлуатувався, а до подорожніх листів та звітів про використання пального вносилися неправдиві відомості про його нібито використання.
За даними суду, упродовж липня-листопада 2023 року таким способом було привласнено 1290 літрів бензину А-95 загальною вартістю 63 430 гривень. Саме таку суму матеріальної шкоди, за висновками суду, було завдано Департаменту захисту довкілля Запорізької ОВА.
У відкритих джерелах зазначено, що посаду директора Департаменту захисту довкілля Запорізької ОВА у липні-грудні 2023 року обіймав Антон Петрухін. Саме він був призначений керівником департаменту в липні 2023 року, а вже наприкінці грудня залишив посаду.
Під час розгляду справи суд також дослідив висновки почеркознавчих експертиз, які підтвердили, що підписи у подорожніх листах та інших документах були виконані обвинуваченим.
Вироком суду колишнього посадовця визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 4 статті 191 та частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України.
В результаті покарання у виді 5 років позбавлення волі, із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням адміністративно-розпорядчих функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк два роки.
Також обвинувачений має сплатити на користь державі понад 63 тисячі гривень.
Антон Петрухін наразі мешкає в м. Кривій Ріг та працює виконавчим директором ТОВ «Дніпропетровське управління регіонального будівництва».
Читайте також: Росіяни полюють з дронів по автівках на Запоріжжі: загинула людина
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp