Константин Брыль– о минувшей сессии и бюджетных планах

156

Глава Запорожской облгосадминистрации Константин Брыль подвел итоги нашумевшей сессии и рассказал, как в ЗОГА будут готовиться к принятию бюджета 2018 года.

Сьогодні патріотично налаштована до Запорізької області коаліція депутатів показала, що народні обранці можуть приймати відповідальні рішення без сварок. Всі важливі бюджетні питання були прийняті під час тринадцятої позачергової сесії Запорізької обласної ради. Причому більшість – одноголосно.

Нині депутати розподіляли чимало коштів. Більше 94 мільйонів гривень – це перевиконання загального фонду бюджету, 31 мільйон – зменшення резервного фонду, ще 65,4 мільйонів гривень – кошти екофонду. Аби не обділяти території, ми зробили акцент на так званому «соціальному бюджеті». Ми проаналізували райони і дійшли висновку, що скрізь потрібні швидкі та сміттєзбиральна техніка, підтримка соціально незахищених верств населення.
Бюджетні питання були відпрацьовані давно, але в зв’язку з тим, що дві партії – Самопоміч і Опоблок постійно вносили корективи в документи, подані до обласної ради, ми постійно їх виправляли. Після того, як сума перевиконання бюджету була визначена, наші фінансисти, які працюють в Департаменті фінансів ОДА, пропрацювали в суботу-неділю до пізнього вечора та підготували всі необхідні фінансові документи. Така ж дзеркальна ситуація у нас була в квітні місяці, коли верстався річний бюджет. Тоді, коли вся Україна прийняла бюджет в січні-лютому, дві області в Україні – наша і ще одна взяли пізні бюджети. Якщо виходити з часом прийняття бюджету, додати туди 3 місяці процедурних речей, які пов’язані з торгами, з конкурсом, то ми починаємо освоювати гроші в серпні-вересні. Хочу поставити депутатам питання, постійно його задаю: коли ж освоювати гроші? Здається, що це робиться спеціально, для того, аби критикувати владу.
Тому в цьому році ми зробимо дуже просто, ми з вересня почнемо верстати бюджет 2018 року, будемо його вивішувати для того, аби депутати якнайшвидше ознайомились із пропозиціями та прийняли цей бюджет. Аби ми мали час на проведення торгів, а робота починалась не глибокої осені, а ранньою весною. Це основна причина, щоб депутати повернулися до проблеми обличчям та реально змінили ситуацію.
Запоріжці вже стомились від політичного популізму та шантажу. В облраді є демократично налаштована більшість. Впевнений: вона буде збільшуватись і в кількості і в якості.

Читайте в Facebook…

Загрузка...