Сергій Лишенко – Навколо каолінового кар’єру мають місце політичні спекуляції

65

Депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко на своїй сторінці в соцмережі поділився особистою думкою з приводу того, що в останні тижні відбувається довкола каолінового кар’єру в Вільнянського (зараз вже Запорізькому) районі. Так, на думку депутата, мають місце політичні спекуляції. Він закликав владу і громадськість піти на перемовини, заслухати реальні претензії та прийти до вирішення питання в правовому полі. Адже розвиток бізнесу – то робочі місця та поповнення місцевого бюджету.

Щодо ситуації навколо каоліновго кар’єра в Вільнянському (а тепер вже Запорізькому районі) я, як депутат, вважаю, що мають місце політичні спекуляції. Які не мають жодного відношення до захисту інтересів громадян.
Претензії громадськості важливі, але їх можна звести до 2-х основних: рівень радіації та небажання бути сировинним придатком. Поверхнево, ці претензії вірні і ніхто не може бути проти. Але, на першій сторінці видачі гугла по запиту “янцевський гранітний кар’єр радіаційний фон” можна знайти результати дослідження на рівень радіації в розташованому поряд з Вільнянськом (і ближчому до Запоріжжя) Янцевському гранітному кар’єру. Який працює вже більше 100 років. І що ми бачимо? рівень радіації граніту – вищий ніж в Біляївському кар’єрі. Критерій щодо сировинного придатку до кар’єру також відноситься в повній мірі. Жодного разу не чув про перекриття дороги з протестом проти кар’єру? А Ви? Тому це виключно політичні та комерційні спекуляції в яких використовують громадян.
Тому вважаю, що необхідно зробити наступне:
1. Органи влади мають вжити всіх заходів для припинення гострої конфронтації, а не підігрівати їх.
2. Громадськість має бути залучена до обговорення реальності претензій.
3. Громадськість і органи влади мають здійснювати контроль за дотриманням законодавства під час робіт.
Як наслідок територія отримає інвестиції, бюджет податки, а громадяни – спокій.
Щодо сировинного придатку, то дуже сподіваюсь, що ті хто стоїть за протестами не лише будуть їм допомагати, а зроблять щось добре. Наприклад побудують підприємство з переробки сировини на вироби

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...