Фото дня: у Запоріжжі встановили меморіальну дошку видатному спортсмену

237
Фото - http://www.zoda.gov.ua/
На базі палацу спорту «ZTR» відкрили меморіальну дошку пам’яті видатному запоріжцю, рекордсмену світу, чемпіону Європи з легкої атлетики Володимиру Ященко. Відкриття приурочене до 40-річчя встановлення світового рекорду спортсмена.

Учасники заходу вшанували пам’ять легендарного запорізького спортсмена хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки імені Володимира Ященка, повідомляє прес-служба ЗОДА. Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін зазначив, що всі громадяни мають згадувати видатних спортсменів та їх здобутки.

– Варто згадувати видатних запоріжців, людей, які свого часу творили історію та прославляли наше місто. Приємно, що сьогодні тут зібралось стільки молоді, адже саме вони творці нашого майбутнього. Важливо знати і своє минуле, своє коріння і увічнювати таких героїв заради пам’яті про ті славетні часи. Ми просто зобов’язані дбати про спорт, згадувати тогочасні здобутки і увічнювати пам’ять запоріжців, – наголосив Едуард Гугнін. 

      
Фото - http://www.zoda.gov.ua/

Довідка:

Володимир Ященко – легкоатлет, стрибун у висоту, рекордсмен світу, чемпіон Європи.  Народився 12 січня 1959 року у Запоріжжі. Ященко почав займатися стрибки в висоту в віці 12 років, а в 1976 році запоріжець вже встановив світовий рекорд для юніорів — 222 см. На чемпіонаті Європи у 1978 році у Мілані, він двічі покращив світовий рекорд зі стрибків у висоту: спершу він подолав 232 см, а потім 235 см. Тоді Ященко став чемпіоном Європи. За встановлені рекорди Володимир отримав італійську нагороду найкращого спортсмену світу «Каравелу Колумба». Володимир Ященко стрибав перекидним способом. Це був останній значний міжнародний успіх стрибуна, який стрибав перекидним способом. 16 червня 1978 в Тбілісі, також під час матчу з легкої атлетики між командами США і СРСР, Ященко поліпшив свій же світовий рекорд, подолавши планку на висоті 234 см. У 1999 році Володимир Ященко помер у віці 40 років. Похований на Капустяному кладовищі Запоріжжя.

Читайте також: Фото дня: в Запорізькій області помітили патріотичний автомобіль

загрузка...