Безпека громадян під час відпочинку на водних об’єктах Запорізької області

44

Запобігання загибелі людей під час курортного сезону в місцях літнього відпочинку і оздоровлення – одне із пріоритетних завдань Головного управління ДСНС у Запорізької області. Цю тему обговорили рятувальники у ході міжвідомчої прес-конференції.

Під час оздоровчого періоду на території Запорізької області на водних об’єктах Запорізької області врятована 61 особа (з них – 13 дітей), загинуло – 15 осіб (з них – 4 дітей).

Тільки за 28 червня на воді врятовано 13 осіб, з яких 2 дітей.

Одна з резонансних подій сталася в смт Кирилівка Якимівського району на узбережжі Азовського моря поблизу бази відпочинку «Роза вітрів». Співробітники АРЗ СП на відстані 1500 м від берега врятували 3 чоловіків 1993, 1995 та 1996 років народження (мешканці м. Дніпро), яких на катамарані відносило у відкрите море.

Для забезпечення безпеки відпочиваючих на водних об’єктах Запорізької області функціонують 4 комунальні аварійно-рятувальні служби в містах та 5 рятувальних постів ДСНС на узбережжі в Приморському, Приазовському та Якимівському районах. Загальна чисельність рятувальників ДСНС – 71 чоловік, з них 34 – водолази, на озброєнні яких знаходиться 36 одиниць плавзасобів, в тому числі 2 катери на повітряній подушці «Марс-700» та 2 катери класу “річка-море” «UMC-600», 2 одиниці автотранспорту та 34 комплекти водолазного спорядження.

На території Запорізької області місцевими органами виконавчої влади визначено 416 місць масового відпочинку на водних об’єктах, в тому числі 330 пляжів (у 2018 році було визначено 396 місць). «В 2019 році інспекторським складом проведено 152 планових та 39 позапланових перевірок закладів відпочинку. За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 141 посадову особу та готується 14 позовів до адміністративного суду»,розповів провідний інспектор відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Запорізькій області майор служби цивільного захисту Сергій Мельник.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...