Ігор Артюшенко про «турбо-режим» Верховної Ради України

76

В ефірі телеканалу «Прямий» народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко прокоментував роботу Верховної Ради України, зокрема, розпуск ЦВК, кнопкодавство, відсторонення Ірини Геращенко від роботи.

Розпуск ЦВК:

Якщо звинувачувати нинішній склад ЦВК в упередженості, то точно тільки на підтримку тоді вже нової влади. Бо, як показали вибори 21 квітня та 21 липня, переможцями за цією ЦВК стала нова політична сила «Слуга народу». Тому дивно чути про «заангажованість», що під цю владу оце ЦВК, а, наприклад, нашій владі була інша ЦВК – це неправда. Бо інакше відверто ми всі розуміємо, якщо дійсно виборча комісія діяла не згідно закону, і не була незалежною, це якось би вплинуло на результати виборів, але результати виборів такі, які вони є. Зараз якщо говорити про неправильні рішення ЦВК під час парламентської кампанії, то під сумнів ставляться результати виборів у парламент. Тобто нова влада хоче, щоб наступне ЦВК було залежним.

Кнопкодавство у стінах ВРУ:

– Ганебний вчинок, всі парламенти цим грішили, майже всі політичні сили з цим боролись. Влада мовчала про кнопкодавство, опозиція критикувала. Це робиться для того, щоб партійне керівництво бачило, що я проголосував. Якщо говорити як це подолати, окрім моралі та етики, я вважаю, що потрібно карати не менше того, за кого кнопкодавили. Тому що ми розуміємо, що депутат, який кнопкодавив він не сам прийняв собі це рішення. Скоріше за все був дзвінок. Тобто людина, яка кнопкодавить за іншого, є порушником, а та, яка залишила картку, або прогуляла, виходить не винна. Це нонсенс.

Про відсторонення Ірини Геращенко:

– Я вже за ці тижні переконався, що нинішній склад парламенту може голосувати будь за що, навіть не читаючи. Нехай тоді проголосують про відсторонення від роботи пана Зеленського на 5 днів, тому що під час виборчої кампанії на офіційному пабліку Зеленскього була строчка про те, що наші «зелені чоловічки» йдуть в Раду. Була ця фраза, це публічний скрішнот. Тобто виходить їм можна, а пані Ірині не можна вживати цей вираз. Ми бачимо спробу політичного переслідування «Європейської Солідарності» в контексті Геращенко, і бажання цим турбо-режимом зробити велику димову завісу, коли кожен день штампуються рішення. Причому громадянське суспільство, міжнародні експерти, журналісти та будь-хто не встигають усвідомити що відбувається і надати свою критику та експертне бачення. Посли Канади та ЄС заявили, що вони не згодні з деякими положеннями, щодо Закону Вищої ради правосуддя. Європейська та американська політика так швидко не працює. Тобто поки йде ця широка димова завіса, яка дуже подобається народу згідно опитуванню соціологічної групи «Рейтинг», адже ствлрюєтьсч враження, що все швидко і гарно, парламент працює. А от тільки я щось не бачу, щоб хтось сильно обговорював те, що сьогодні пан Зеленський і президент Фінляндії обговорювали план Штайнмаєра, тобто під цю димову, гарну політичну завісу відбувається щось, що ми не встигаємо обговорити та обдумати. І я нагадаю слова пана Богдана: «Давайте до Нового року попрацюємо і все». Подумайте над цим, – наголосив Ігор Артюшенко.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...