Компанія-монополіст «Вельтум-Запоріжжя» знову виграла конкурс: вивезення сміття подорожчає

256
Фото: Google.com

У Запоріжжі тиждень тому відбувся конкурс для фірм з вивезення побутових відходів на території міста. Серед них три фірми – це ТОВ “Умвельт Україна”, ТОВ “ЕКОТЕХНОЛОГІЧНА компанія” Граник “і ТОВ” ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя “.

Як пише ЗРЦ, це підставний конкурс, адже “Вельтум-Запоріжжя” – це компанія-монополіст з великою кількістю техніки, штату, тому вибір зрозумілий. До того ж в протоколі комісії відзначено, що в “Умвельт” найвища вартість за послуги, а у “Вельтум” – найнижча, у фірми “Граник” надана інформація в конкурсній пропозиції не відповідає конкурсній документації і тому оцінити вартість неможливо.

Підсумкова таблиця виглядала наступним чином, тобто ми чітко бачимо, що перевага віддавалася технічній забезпеченості фірми, а не ціні:

У інших компаній, які брали участь у конкурсі не було шансів у порівнянні з “Вельтум-Запоріжжя”, бо конкурс був зроблений з ознаками монополії – на обслуговування всього міста.

Відомо, що компанія-монополіст вирішила підвищити ціни на знищення відходів. У вересні цього року фірма повідомила про намір підвищити тариф на послуги з захоронення побутових відходів на полігоні ТПВ №1 (Полігон ТПВ №1, на якому планується захоронення відходів, знаходиться під керівництвом муніципального підприємства ЗКАТП «Комунсантрансекологія», яке є співвласником ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» (раніше Умвельт-Запоріжжя).

Зараз на поховання відходів становить 58,81 грн за 1 тонну, а підвищення планується в три рази, що може істотно вплинути на роботу інших фірм.

Ціни планують встановити такі:

  • для населення: 153,67 грн / тонну;
  • для бюджетних установ: 168,31 грн / тонну;
  • для інших споживачів: 191,73 грн / тонну.

 У конкурсі, організованим Запорізькою міською радою, простежується порушення двох Законів України, а саме:

  • Закон України «Про захист економічної конкуренції», а саме ст.6 ч.2 п.4: «спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів». Що стосується підвищення цін “Вельтумом” на поховання відходів.
  • Закон України «Про захист економічної конкуренції», а саме ст.6 ч.2 п.6: «застосування різних умов до рівнозначних угод з іншими суб’єктами господарювання, ставить останніх у невигідне становище в конкуренції ».

“Вельтум” підвищує тариф тільки для інших фірм-конкурентів на ринку. Самостійно ж “Вельтум” може і не платити ці тарифи, так як не потребує. Фірма і так є орендарем землі полігону ТПВ №1 завдяки лояльному рішенню міськради.

Читайте також: У Запоріжжі демонтували незаконно встановлений МАФ – фото

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...