«Нафтогаз України» підняв ціну на газ для населення на 15%

211
Фотоілюстрація

НАК “Нафтогаз України” в листопаді збільшить ціну на природний газ для населення та інших споживачів ПСО на 14,7% (на 626,24 грн) у порівнянні з ціною минулого місяця – до 4 899 грн за тис. Кубометрів (без урахування ПДВ і вартості транспортування). Про це йдеться в повідомленні “Нафтогазу”, передає БізнесЦензор.

“У листопаді ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), складе 4 899 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газсбитів і транспортних витрат). Це найнижча з 2016 року ціна на газ для населення в листопаді “,сказано в повідомленні.

У компанії уточнили, що в цьому місяці регульована ціна газу виявилася вищою, ніж ціна на умовах пропозиції “Газовий запас” (4 874,42 грн за тисячу кубометрів), тому споживачі, які скористалися цією пропозицією, заощадять свої кошти. Якщо споживач не використовує за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться йому на рахунок в повному обсязі.

У НАК нагадали, що ціна газу для населення зараз визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням. Формула міститься в постанові Кабміну від 3 квітня 2019 року №293 та діє до кінця 2019 року.

Для визначення ціни газу по ПСО “Нафтогаз” вибирає найнижчий рівень серед чотирьох визначених урядом варіантів – ціни “Нафтогазу” для комерційних споживачів за минулий місяць, даних Мінекономрозвитку по середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозваженої ціни на українській енергетичній біржі і ціни по урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року. У листопаді найменшою виявилася ціна “Нафтогазу” для комерційних споживачів на умовах передоплати.

Як повідомлялося, в жовтні НАК “Нафтогаз України” знизив ціну на газ для населення та інших споживачів ПСО на 4,9%, в порівнянні з рівнем вересня – до 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газсбитов і витрат на транспортування).

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...