«Одна брехня»: у Константинополі прокоментували заяви Філарета

0
Поділилося
0
Переглядів
У Вселенському патріархаті зазначили, що у Києві ніколи не було патріарха.

В Константинополі назвали брехнею заяву «почесного патріарха» Православної церкви України Філарета про те, що Київський патріархат продовжує існувати, пише «ВВС Україна«.

У Вселенському патріархаті зазначили, що у Києві ніколи не було патріарха.

«Одна брехня… Як казав Вселенський патріарх Варфоломій, патріарха в Києві немає, тому що патріарха ніколи не було. Філарет – колишній митрополит Київський»,зазначив співрозмовник видання у Вселенському патріархаті.

Нагадаємо, під час сьогоднішньої конференції почесний патріарх Філарет заявив, що Православну Церкву України хочуть розвалити. За його словами, передусім загроза йде від представників Московського Патріархату.

Філарет укотре наголосив, що Київський Патріархат не потрібно відновлювати, адже він нібито існує і зараз. І саме КП, на його думку, може зупинити розкол єдиної помісної церкви та об’єднати її.

Вважає: «Чому я наполягаю на тому, щоб в Україні був Київський Патріархат? Тому що якщо Українська Церква відмовиться від статусу патріархату, то це означає, що в Україні буде тільки один Московський Патріархат. І ім’я московського патріарха Кирила буде звучати по всій Україні, а ім’я київського – не буде».

Раніше Філарет оприлюднив звернення, у якому він критикував Петра Порошенка та митрополита Епіфанія, проте схвально відгукувався про Зеленського та Коломойського.

Сьогодні ж на запитання, чому він згадав пана Коломойського, почесний патріарх відповів, що «він, знаходячись за кордоном, відреагував на події, які відбуваються в українській церкві і він оцінив, що Київський патріархат створив патріарх Філарет».

загрузка...
Next Post
Загрузка...
Погода