Пацієнти психоневрологічного диспансеру в Бердянську залишилися без ліків – влада не реагує (ВІДЕО)

109
НСЗУ, державна і обласна влада відмовляють у фінансуванні.

Пацієнти психоневрологічного диспансеру в Бердянську, з 1-ю та 2-ю групами інвалідності, потребують допомоги. За словами керівника медзакладу Дмитра Герцена, громадяни які перебувають на обліку з шизофренією і епілепсією, залишилися без пільгових лікарських препаратів. В свою чергу НСЗУ, державна і обласна влада відмовляють у фінансуванні, пише «Про.Бердянськ».

Містяни, які перебували на обліку в психоневрологічному диспансері з діагнозом епілепсія і шизофренія, згідно Постанови Кабміну, отримували необхідні медикаменти безкоштовно до 1 квітня 2020 року. Після реформи ПНД став комунальним некомерційним підприємством «Бердянський заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької облради і обсяг необхідного фінансування було скорочено НСЗУ до 70%.

Понад 700 хворих з пільгової категорії залишилися без необхідних медикаментів. Місто отримало за програмою «Доступні ліки» всього 1 млн 400 тис грн., а тільки 1 млн грн. щорічно потрібно на надання пільгових медикаментів хворим в медзакладі.

Як розповів директор установи Дмитро Герцен, якийсь час вдавалося надавати цим хворим потрібні препарати за рахунок старих запасів, але вони вже вичерпалися.

«С 1 апреля НСЗУ забыло о льготной категории больных шизофренией и эпилепсией, приостановив финансирование на приобретение медикаментов для них. Мы ведем переписку с МОЗ, НСЗУ и областью по данной проблеме, но пока увы. Нами получен ответ о том, что возможно, по данной программе возможно выделение денег за счет местного бюджета, – зазначив директор психоневрологічного диспансеру.

Зараз в установі чекають відповіді від місцевої влади, як бути з фінансуванням пільгових препаратів для даної категорії хворих з міського бюджету.

У відділ охорони здоров’я Бердянська надійшла офіційна відповідь з області і відмова у фінансуванні придбання потрібних медикаментів для даної категорії хворих за рахунок обласного бюджету.

«Теперь мы можем проводить расчеты и планируем выходить на мартовскую сессию горсовета с просьбой изыскать необходимую сумму, а это около 1 млн 100 тыс грн , может быть поэтапно в местном бюджете, чтобы жители Бердянской громады – больные с психическими расстройствами не остались без медикаментов, – повідомила керівник міського відділу охорони здоров‘я Тетяна Марч.

Читайте також: Понад 400 гектар землі в Запорізькій області Держгеокадастр віддав у володіння невідомій жінці

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...