В Україні пройшли успішні випробування ракети «Нептун»

67

В Одеській області на Державному випробувальному полігоні ЗСУ у п’ятницю, 5 квітня, пройшли успішні випробування крилатої ракети наземного базування для ураження морських та берегових цілей  «Нептун».

Знищувати кораблі противника на відстані майже в триста кілометрів – завершилися випробування унікального протикорабельного ракетного комплексу «Нептун». У видовищних стрільбах взяв участь особисто Президент. І пообіцяв – скоро комплекси почнуть з’являтися в армії.

Це пускова установка нового протикорабельного ракетного комплексу «Нептун». Його розробники – українські конструкторські бюро, виконавці – заводи оборонпрому. Ракета, яку випускає ця бойова машина, долає 280 кілометрів. Під контролем Президента відбулися фінальні випробування.

“Це є ракета протикорабельна, ракета берегової оборони, ракети, які можуть використовуватися і сухопутними силами України”  – розповідає Президент України.

Президент зауважує – умови пуску наближені до реальних бойових. З моря «Нептун» прикривають одинадцять українських кораблів, з боку Криму – противник намагається завадити стрільбам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби.

“Противник сьогодні намагається закрити небо, використовує засоби радіоелектронної боротьби, намагається перешкодити нашим випробуванням. А це створює реальні умови бойового застосування зазначених ракет. Ніяких там пом’якшених умов” – зазначає Петро Порошенко.

За пуском в режимі реального часу спостерігають курсанти Одеської морської академії. Президент пояснює – якщо їм доведеться боронити країну, для них ця надсучасна техніка вже не буде незнайомою.

“Це робиться для того, щоби надзвичайно скоротити період, який буде дозволяти бойове використання у випадку поширення агресії проти нашої держави з боку противника” – підкреслює Президент України.

Випробування проходять успішно. Президент обіцяє – український бойовий Нептун потрапить до армії вже найближчим часом. Це суттєво збільшить потенціал і ефективність Військово-Морських та Сухопутних військ України.

 

загрузка...