У Запоріжжі депутати провалили голосування за створення системи екомоніторингу

86
Фотоілюстрація

Вчора ми повідомляли, що у Запоріжжі почалася 45-а сесія міської ради. Депутати фракцій “Самопоміч” і “Солідарність” підготували проект рішення про створення єдиної автоматизованої системи моніторингу в місті забруднюючих речовин у повітрі, воді та грунті.

Проект передбачав створити в місті інформаційний муніципальний центр моніторингу, який на протязі 24 годин щодня буде передавати дані про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин. Крім того, згідно з документом створювалася інтерактивна карта забруднення повітря, завдяки чому стало б відомо про розташування джерел забруднення.

“Уже неодноразово це питання виносилося в сесійний зал, але так і не був прийнятий. У серпні було прийнято постанову Кабміну, де вказано, що суб’єктами моніторингу можуть бути виконавчі органи міських рад. Суб’єкти моніторингу встановлюють пункти спостереження, і ця інформація є офіційною. Всі аргументи проти є спробою блокувати це рішення. Цю систему необхідно впроваджувати і підписувати зобов’язання та плани з підприємствами-забруднювачами, щоб зробити умови атмосферного повітря безпечними”, – відповів депутат Олександр Константинов.

Скріншот з відео

Депутати міської ради не підтримали проект рішення, що стосується побудови і функціонування системи автоматизованого спостереження (моніторингу) за змістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, станом поверхневих вод і грунтів в місті. «За» проголосували лише 20 депутатів з 49 присутніх.

Нагадаємо, з 20 об’єктів, які викидають найбільше забруднюючих речовин в атмосферне повітря в Україні, два знаходяться в Запорізькій області. Ці дані опублікували на сайті Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України. Згідно з опублікованою таблиці даних, головні забруднювачі повітря в Запорізькій області – Запорізька ТЕС і комбінат «Запоріжсталь».

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...