Українці зможуть повернутися додому і після початку дії заборони на в’їзд

46
Фото unian.ua

У ніч з 16 на 17 березня до 00:00 3 квітня припиняється пасажирське сполучення з іншими країнами. Відповідне рішення Уряд ухвалив 14 березня 2020-го року. Заборону на в’їзд скасують раніше чи пізніше залежно від ситуації із поширенням коронавірусу в світі.

Також, згідно з рішенням Уряду, на період заборони працюватимуть лише 123 пункти пропуску із 230. 107 пунктів пропуску до 3 квітня припиняють свою роботу.

Українцям, які перебувають за кордоном, рекомендують приїхати додому до 17 березня. Проте ті, хто не встигне цього зробити, зможуть повернутися до України і після впровадження обмеження на в’їзд.

Відповідну інформацію розмістили в роз’ясненні на сайті МЗС України.

“Так, усі громадяни України мають право на перетин державного кордону для повернення на територію України”, –  зазначається у відповіді на питання, чи зможуть потрапити до країни громадяни України впродовж періоду заборони на в’їзд.

У МЗС зазначили, що українці, які не встигнуть повернутися в країну до 17 березня повинні звернутися до посольства або консульства у країні перебування і зареєструватися у спеціальній системі МЗС ДРУГ, внести в неї свої дані.

Цим самим вони повідомлять МЗС та всім закордонним дипломатичним установам про своє перебування у певній країні. Списки для повернення громадян України додому в разі термінової необхідності у період обмежень будуть формуватися, зокрема, з використанням даних цієї системи.

У Міністерстві закордонних справ зазначили, що на період заборони іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зможуть в’їхати на територію України так само, як і громадяни країни.

“Також в’їзд дозволено для людей, які є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажу.

Крім того, передбачені винятки для певних груп іноземців. Рішення про їх допуск ухвалюватиме МЗС разом з Державною прикордонною службою України. Наприклад, якщо буде необхідно прибуття в Україну лікарів або інших фахівців”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадують, що кордон буде закрито для іноземних громадян або осіб без громадянства, які не мають права на постійне або тимчасове проживання в Україні.

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...