В Запорізькій області люди планують перекривати дороги і пікетувати облдержадміністрацію (ФОТО, ВІДЕО)

521
Фото: Фото: https://ria-m.tv
У Мелітопольському районі держгеокадастр передав у власність приватних осіб ділянку на березі моря, що належить Ботієвській громаді. 

Держгеокадастр в Запорізькій області передав земельні ділянки Приазовської ОТГ Мелітопольського району людям, які не мають до громади ніякого відношення. Селяни обурені і вимагають передати всі землі в межах громади в комунальну власність, як того вимагає закон. В іншому випадку, люди готові пікетувати облдержадміністрацію і перекрити дороги через таємну діяльність держгеокадастру.

Задля вирішення цього питання мешканці села Ботієве і Строганівка зустрілися з депутатським горпусом. На порядку денному стояло питання про незаконну передачу землі. Як відомо, в умовах децентралізації, всі землі в межах громади повинні бути передані їй в комунальну власність. Але, по факту, ласі шматочки на курортному узбережжі були передані в руки приватників.

  
Фото: https://ria-m.tv
“Це прибережна зона, яка є найбільш привабливою для інвесторів і ми обурені тим, що без нашої участі відбувається розподіл земельних ділянок. Люди, які розраховують на певні інвестиції в громаду, використовуючи ці землі, на сьогодні залишаються не при справах. Їх землею вже до цього хтось розпорядився”, – нарікає глава Приазовської ОТГ.

Керівник громади зазначив, що подібна ситуація виникла і в інших громадах. Держгеокадастр дав “добро” на розпорядження землею сільгосппризначення невідомим особам, при цьому земельні ділянки вже були передані в комунальну власність Приазовської ОТГ.

“На сьогодні на території нашої громади кілька проблемних моментів, які пов’язані з передачею земель державної власності в комунальну. Відбуваються дивні речі з ділянками, які були передані вже в комунальну власність: змінюють кадастрові номери. Ми не встигли зареєструвати отриману ділянку площею 6 гектарів, як їх уже немає, там вже три ділянки по два гектари. І таких ситуацій багато”, – каже Андрій Солопов.

Місцеві жителі доведені до відчаю і навіть готові перекривати автошляхи і пікетувати облдержадміністрацію.

“Ми будемо звертатися в прокуратуру, суд, щоб повернути народу землю.
Ми приїдемо в адміністрацію з плакатами, будемо пікетувати. Ви все одно нам її повернете”, – звертаються до можновладців селяни.

Мешканці Приазовської ОТГ написали звернення до генпрокурора України, до міністра аграрної політики та продовольства України, в прокуратуру, СБУ, в Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру. У ньому вони детально описали суть проблеми і просять провести службову перевірку.

 

Джерело: “РІА-Мелітополь”

Читайте також: На Запоріжжі сотні людей вийшли на акцію протесту проти високих тарифів на газ і електроенергію (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...