Запорізький офіцер запасу: «Кучма забув, що було п’ять років тому?»

902

13 червня, в ефірі телеканалу Еспресо Валерій Прозапас — ветеран АТО, офіцер запасу, підприємець обговорив Мінську концепцію щодо припинення вогню та заяви Кучми і Хомчака. 

– П’ять років тому Маріуполь звільнили від окупантів:

«Ще у 2014 році навіть у тих жахливих умовах було зрозуміло, що провести там повноцінну, військову операцію захоплення Маріуполя і намаганням пробити коридор через Бердянськ в сторону Мелітополя – це було б кілька десятків, повноцінних російських військових»,  зазначив ветеран АТО.

– Українська сторона готується представити у Мінську нову концепцію щодо припинення вогню:

– «Мінські домовленості – це не правовий акт, це політичний акт. Я вважаю, що вузькі спеціалісти (волонтери, військові) мають бути, як консультанти, а все-таки вести переговори мають політики. Але дивна річ, Леонід Данилович 5 вересня 2014 року разом з Зурабовим і представником ОБСЄ підписував Мінські домовленості. Я не погоджуюся, що ці домовленості для України шкідливі, на той період ці домовленості допомогли зупинити справжній вогонь.  Розмови про те, що Мінський процес шкідливий без надання чіткої альтернативи, ці перемовини шкідливі взагалі для українського суспільства. Воно і так втомлено, але іншого виходу в нас немає», — сказав офіцер запасу.

– Заява Кучми «не стріляти у відповідь»:

– «Дуже дивно, Кучма забув, що було п’ять років тому? Кучма фактично політично звинувачує нашу сторону в тому, що вогонь взагалі є. Я переконаний, що його заява особиста чи не особиста, стосовно «припинення вогню» – вже нанесла шкоду українському суспільству. Українцям не розповідають усієї правди… так, у нас немає прямої заборони на відповідь, але у нас є зобов’язання, як і у тієї сторони на використання певних видів озброєння. Коли та сторона використовує 122 мм гаубиці, а у нашій стороні міномети 82, які працюють на три кілометри і стрілкове озброєння. Вищим командирам (ООС) важко прийняти рішення привести в дію: заборонені калібри. Чуючи те, що каже представник України в Тристоронній контактній групі», — підкреслив Валерій Прозапас. 

– Заява Хомчака: чисельність військових частин «зведуть до оптимальної кількості»: 

– «Ще у 2016 році я закінчив університет оборони, 2017-2018 роки відбувалися мої збори у двох бригада і з того, що я бачив — це була нестача особового складу: наявних засобів було більше, ніж реальних солдатів та офіцерів. Як на мене це продовження історії надлишкового майна. Чому ми не чуємо, що ми маємо просувати можливості свого війська до стандартів НАТО, не чуємо про нові види озброєння, які ми маємо використовувати, які програми будемо приймати, щоб наше військо стало більш ефективним?! А фраза Хомчака  узагальнена» підсумував ветеран АТО.

Посилання на ефір: 

https://espreso.tv/video/267771

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...