Відомий шоумен та дипломат розказав, що буде з Україною, якщо президентом стане Зеленський чи Тимошенко (фото)

4191
Дмитро Чекалкін. Фото: Forpost
Дмитро Чикалкін зазначив, що не бачить серед сьогоднішніх кандидатів людини, яка б продовжила змінювати Україну краще, ніж нинішній Головнокомандувач Петро Порошенко.

Шоумен, перекладач та колишній військовий Дмитро Чекалкін завітав до Запоріжжя. Цю людину знає багато українців не лише як бізнесмена чи ведучого шоу “Золотий Гусак”, “Веселі яйця”, “Розіграли”. Громадяни знають Дмитра Валерійовича ще й як розумного дипломата, людину, яка відстоює проукраїнську позицію та підходить до вирішення питання по-філософськи.

Враховуючи те, що Дмитро Чекалкін бачив Україну за різних часів, журналісти Forpost вирішили поцікавитися, як він оцінює ситуацію в країні та запитати власне бачення щодо тих політичних процесів, які проводить Президент Петро Порошенко.

Дмитро Валерійович, скажіть, з якою метою ви сьогодні приїхали до Запоріжжя? 

Я вважаю, що Запорізький регіон є дуже важливим для України. Свого часу ви зупинили наступ цієї гангрени “русского мира” й показали, що в місті живуть люди, які хочуть відстоювати гідність своєї держави. Пам’ятаєте той випадок, коли Януковича, 120-кілограмового хлопа, збили з ніг маленьким яєчком? В 2014 році в Запоріжжі теж була така собі “яєчна неділя”, коли борошном, пакетами з молоком та яйцями закидали сепаратистів (понад 5 тисяч містян утворили кілометровий “коридор ганьби” і супроводжували групу сепаратистів під крики “Ганьба”, “Слава Українї” і “Сепаратизм не пройде” від Алеї слави до будівлі УБОЗу – Авт.). Я хотів би побачити сьогодні тих людей, які були серед тих активних громадян і зупинили просування російських агітаторів.

Проте, на жаль, в регіоні також є мешканці, які схиляються до дій опозиції. Ця ситуація мене, як людину, яка хоче мати демократичну та вільну країну не може не хвилювати. Вже в березні нам усім треба буде зробити дуже серйозний крок – обрати президента України. Дуже хочеться, щоб ми не повторили тих помилок, які зробили 100 років тому, адже на прикладі власної сімейної трагедії я можу сказати, що нічого хорошого з цього не вийде.

Якої трагедії? 

Під час штурму Києва у ході першої радянсько-української війни було 10 тисяч розстріляних в Маріїнському парку. Люди чинили гідний опір навалі російської агресії і під час другого наступу розстріляних було вже 10 мільйонів. Серед дванадцяти дітей мого прадіда в живих залишилися лише троє через те, що опинилися в концтаборах. Якщо люди думають, що агресія Росії може припинитися – вони помиляються. Варто лише поглянути на країну з якої починався мій професійний шлях – Сирію. Путін з допомогою Асада (Башар Хафез аль-Асад – сирійський державний діяч, політик, президент Сирії з 17 липня 2000 року – Авт.) та маніпулюючи різними сторонами конфлікту (ІГІЛ, курдські сепаратисти), перетворив успішну країну на військовий полігон з сотнями тисяч смертей. Тому я не хочу, щоб моїх чотирьох дітей в майбутньому спіткала така ситуація.

Ви зазначили, що попереду українців чекає важливий вибір – обрання Глави держави. Скажіть, яку інформацію ви хочете донести запоріжцям?

Хочу донести, що підтримую та віддаю належне Президенту України Петру Олексійовичу. За першим своїм фахом я кадровий військовий офіцер і розумію, що він, як Головнокомандувач української армії, практично з нуля розбудував найпотужнішу армію в Європі. Я ще й професійний дипломат та власник двох телерадіокомпаній, тому свого часу мав змогу працювати з усіма українськими президентами, міністрами та спікерами парламенту. Завдяки таким знайомствам, я маю можливість аналізувати кожного політика. З усією відповідальністю заявляю, що за 28 років ми не мали політика такого рівня, як Петро Порошенко. Всі 5 років правління він гідно представляє Україну на міжнародній арені. Петро Олексійович – єдиний проукраїнський президент за весь час існування незалежної України і людина, якій я не бачу альтернативи. Якби на виборах в 2014 році народ обрав іншого кандидата, ми зараз мали б не 7% окупованої територій, а, мабуть, всі 40%.

Дмитро Чекалкін. Фото: Forpost
Дмитро Валерійович, ви назвали Петра Олексійовича гарним дипломатом. Такої ж думки й наші європейські партнери. У чому, на вашу думку, його переваги серед інших політиків? 

Ті кандидати, які зараз претендують на посаду Глави держави – не мають нічого спільного з якісною та правильною дипломатією. Порошенко створив антипутінську коаліцію, коли інші країни вважали, що ми не зможемо протистояти ворогу. Згадайте лише слова Барака Обами, який позиціонував себе як прихильник України, але сказав, що Європі та Америці не треба втручатися в наші військово-політичні справи з Росією. Те, що Петро Олексійович створив коаліцію прихильних до нашої держави європейських країн – це велика перемога. Путін робив усе можливе, щоб знищити нашу країну. Він мав на меті довести своїм “західним партнерам”, що Україна – це історичне непорозуміння, яке не має права на існування але не досягнув бажаного результату. За це треба сказати слова вдячності саме діючому Президенту.

В одному з інтерв’ю ви сказали таку фразу: “Все, що є смішним – не становить загрози”. Незважаючи на таку позицію, ви приділяєте багато уваги критиці Володимира Зеленського як кандидата в президенти. Скажіть, чи може він становити загрозу для дипломатичних відносин між Україною та Європою? 

Зеленський – це взагалі загроза існуванню незалежної держави Україна. Серйозно до нього не буде ставитися жоден адекватний політичний діяч. Це буде така собі політична пародія, а не серйозний представник держави на світовому рівні. Уявіть, що люди його обрали президентом, а що далі? Він не має своєї фракції, не має підтримки в парламенті. Ті обіцянки, які він дає – вони так і залишаться невиконаними. Окрім того, Зеленський осоромить саму посаду та девальвує значення президента як Головнокомандувача. В такому випадку здійсниться план Медведчука та Тимошенко – перетворити Україну в парламентську державу, яка взагалі буде некерованою.

Що можете сказати за кандидатуру Юлії Тимошенко? 

Тимошенко – це психологічний маніпулятор. Я неодноразово був перекладачем на її зустрічах і бачив як вона може маніпулювати співрозмовником: взяти за руку, глянути у вічі, поправити сорочку. Такі жести на підсвідомому рівні підводять людину до потрібної їй дії. Досвідчена людина помічає це одразу, проте одних маніпуляцій мало – потрібні результати! Вона, як кандидат на посаду президента, не має серйозних аргументів, щоб народ голосував за неї. Тимошенко навпаки має за спиною газові контракти, через які Україна повісила собі ярмо на шию. Вона стала рекордсменом політичної корупції на посаді прем’єр-міністра, а ви уявіть, що буде, якщо вона стане президентом?

Відомо, що в 2005 році ви відмовилися від пропозиції Ігора Коломойського стати генеральним директором телеканалу “1+1”. Чи не шкодували, що прийняли таке рішення? 

Ні! Коломойський неодноразово пропонував мені зайняти цю посаду, проте я мав одну відповідь. Я тоді й зараз розумію, що в Україні, на жаль, дуже мало свободи слова на телебаченні й незаангажованої преси. Більшість ЗМІ підвладні олігархам, які фінансують канали завдяки махінаціям з обкраданням державного бюджету. Як приклад можу навести “Приват Банк”, який фінансував “1+1. Я розумів, що мені потрібно буде брати участь в подібних аферах, а цим займатися я не хотів і не хочу, бо це – не самодостатній бізнес.

В 90-ті роки ви очолювали телерадіокоманію “Київські відомості”, а потім заснували власний бізнес та запустили авторські проекти. Як це вдалося в положенні олігархічної влади на медійному ринку? 

Телерадіокоманія “Київські відомості” свого часу була створена “Приват Банком” і банком “День”, який був розгромлений Леонідом Кучмою. Я розумів, що в нас не могло бути незалежної преси через те, що вона не мала самостійної фінансової підтримки й залежала від грошових надходжень “спонсорів”. Попрацювавши певний час я пішов з посади і створив власну продакшн-студію. Вона була найбільшим постачальником розважальної продукції для 350 радіостанцій у 10 країнах світу. Зараз ми продовжуємо виготовляти розважальний контент – шоу  “Золотий Гусак”, “Веселі яйця”, “Розіграли”, “Операція проФФесор” і додали пізнавальну та інформаційну частини.

Щодо фінансової частини створення проектів, я можу сказати, що головний капітал складався із задуму та концепції продукту, а не з великих грошових вкладів. Тем паче, що ми живемо в світі цифрових технологій де для того, аби розіграти людину та отримати за це гроші – треба всього лише натиснути кнопку на смартфоні. Це великого капіталу не потребує. Головні інвестиції завжди знаходяться в голові!

Самусєва Юлія – Forpost 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...