Запорізький важкоатлет встановив свій власний рекорд на всеукраїнських змаганнях: підняв 210 кілограмів у жимі лежачі

315

В Україні днями завершились «Ігри нескорених» – Invictus Games: Team Ukraine. Від Запорізької області в них приймав участь Євген Олексенко – ветеран АТО. Євген має інвалідність після тяжкого поранення в 2015 році, але не скорився обставинам, пройшов реабілітацію і тепер вбачає у спорті сенс свого життя. Каже, що спочатку займався спортом суто для реабілітації, але потім зацікавився змаганнями, почав працювати на результат. Зараз приймає участь у змаганнях як для здорових людей, так і для інвалідів.

Наші журналісти поспілкувались с Євгеном Олексенко. Він розповів нам про те, як відбувались цьогорічні Invictus Games: Team Ukraine.

–       Що таке «Ігри нескоренних», та як їх проводили раніше, і як зараз?

–       Invictus Games: Team Ukraine – це всеукраїнські змагання. Вони проводились з 2016 по 2019 рік в Києві. В цьому році через карантин їх провели онлайн. Були такі самі міжнародні змагання – їх проводили через Зум, а тут будь-хто міг записати відео і відправити його суддям. Відео записували згідно правил. Потім кожне відео перевіряла комісія і судді, і якщо зараховували, то зараховували. Ну і результати, через карантин, вирішили теж оголосити в онлайні.

–       Як змагання проходили в минулі роки?

–       Як звичайні змагання в Києві. Були відбіркові тури в Києві, Одесі та Львові. Я їздив до Києва. В цьому році обійшлися без відбіркових турів.

–       В якій категорії ти приймав участь?

–       Цього року було представлено велику кількість видів спорту, але я приймав участь у своїй – у пауерліфтингу. По категоріям він ділиться за вагою – легка, середня і важка. Я був у важкій вазі.

–       Яку вагу підіймав?

–       Минулого вистачило 200 кілограмів, цього року мені зарахували 210. Це мій найкращий результат. На змаганнях мені більше ще не зараховували.

–       В яких ще змаганнях приймав участь цього року?

–       В Invictus Games, міжнародних. Там зайняв перше місце. Ці змагання проходили повністю онлайн. Мені прийшло запрошення від організаторів, і я погодився прийняти участь. Від Запорізької області я був єдиним.

–       Нагородження всеукраїнських змагань пройшло онлайн, а як отримаєш нагороду?

  •     Вишлють по пошті медаль. Сподіваюсь, що карантин скінчиться і в наступному році я зможу потрапити й на наші й на міжнародні змагання особисто.

Поділився Євген с журналістами і планами. Хлопець каже, що мріє відкрити в Запоріжжі спортзал для ветеранів, де військові могли б проходити реабілітацію і займатися спортом задля досягнень та підтримки себе у формі. Але це все ще тільки в планах, бо дуже багато бюрократичних перепон стоїть на шляху. Поки що ж Євген Олексенко працює викладачем в одному з державних ВУЗів.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...