У Бердянську місцевого активіста підозрюють у рейдерстві – аудіозаписи

334
Фото - "Pro. Бердянск"

Вчора у мережі Інтернет стрімко розлетілася інформація про те, що бердянський активіст і колишній учасник бойових дій Віталій Олешко займається рейдерством. Зокрема, в мережі опублікували аудіозаписи розмов місцевих фермерів та колишнього АТОвця. Останній, як слідує з аудіозапису, заручився підтримкою місцевої прокуратури. Активіст вимагав данину для розвитку Обласної організації учасників АТО, взамін обіцяв “звільнити” підприємців від візитів “прокурорських”.

З аудіозаписів можна простежити схему: вишукував фермерів, які мають порушення, скажімо закінчення дії договору оренди землі, дзвонив керівникам або власникам, представлявся Віталієм Олешком, наголошував – з позивним “Сармат”, запевняв, що він є членом обласної спілки учасників АТО. Повідомляв підприємцям, що у них не все добре з документами, а тому вони мусять пожертвувати на розвиток вище вказаної організації. У той же час попереджав, що розраховує на мудрість співрозмовника, мовляв: “Мужики домовилися, мужики мають виконати!”. Підприємці платили, не здогадуючись, що спілки, яку називав Віталій Олешко взагалі не існує.

Віталій Олешко колишній учасник бойових дій, після повернення з фронту активно зайнявся життям мирного Бердянська. Дуже часто у своїх діалогах використовував статус АТОшника. Свого часу віддано захищав інтереси донецького підприємця Андрія Жадана, та коли їхні зв’язки стали очевидними, підприємець припинив фінансування Віталія Олешка.

Сьогодні журналісти запитали АТОвця, як той може прокоментувати аудіозаписи, він сказав, що все визнає, – записана розмова дійсно його, але ображається на правоохоронні органи. Він і подумати не міг, що все так легко може випливти на поверхню. Сьогоднішній мітинг Віталій Олешко проводив під прапорами Руху нових сил Міхеіла Саакашвілі, сам же активіст відносить себе до партії “Справедливість” Валентина Наливайченка.

Враховуючи, що скандальна ситуація стосується організацій учасників АТО, ми вирішили поцікавитися, чи справді інші АТОвці відряджали Віталія Олешка за зборами і чи приносив той зібрану данину. Враховуючи, що керівник Запорозької ради учасників АТО кіборг В’ячеслав Зайцев знаходиться у відрядженні і про ситуацію, що склалася поки не чув, з нами поспілкувався Андрій Хімічев, член цієї ради, а також Координаційної ради учасників АТО в обласній адміністрації.

“Організації, яку називав Віталій Олешко взагалі не існує. Є Запорозька рада учасників АТО, але до неї цей “боєць” точно не належить. Так само, як і до інших подібних організацій, наскільки мені відомо. Тож зрозуміло, що жодних власних внесків чи пожертв від громадян він нам не приносив. Прикро, коли статус “учасник бойових дій” використовують у темних діяннях. Ми такі дії засуджуємо і офіціно заявляємо, що не маємо стосунку ддо цього чоловіка.” – зазначив Андрій Хімічев

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...