МОЗ України повідомив, що найближчого тижня підпише договір на поставку вакцини від COVID-19 “з іншими виробниками”

209

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив в ефірі Громадського радіо:

«У світі склалась така ситуація, що потужності виробників такі малі з точки зору попиту, що укладають угоди з тими, хто готовий поставити. Основним моментом із точки зору наших перемовин — це було питання часу поставки вакцин, щоб це було якомога раніше, так як ми з Sinovac Biotech мали домовленості, то ми з ними одразу уклали договір. Найближчим тижнем ми будемо укладати договори з іншими виробниками, з якими ми ведемо перемовини», — каже Степанов.

При цьому 6 січня українська компанія з Харкову “Біолік” подала заявку на реєстрацію російського “Супутник V”. Чи буде вакцина користуватися попитом серед українців – покаже час, але спочатку вона має пройти атестацію:

«Це лише заявка, далі вони повинні подати реєстраційну форму, повинні подати досьє. У цьому досьє повинно бути чітко відображено щодо безпеки цієї вакцини, результатів першої, другої і третьої фази клінічних досліджень. Нарешті, ми хоча б побачимо, що таке ця російська вакцина. … Що стосується вакцинації. Я впевнений, що ми здатні забезпечити Україну вакциною провідних світових виробників, які подають документи своїх досліджень. Відкрито, для усього світу. Саме такими вакцинами ми і плануємо робити щеплення для українців», — зазначив Степанов.

“Медзакупівлі України” ще 30 грудня 2020 року уклали договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини від коронавірусу китайського виробництва компанії Sinovac Biotech. Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України повідомив, що перші 700 тисяч доз до нас надійдуть вже наприкінці лютого. В Україні розробили дорожню карту з імунопрофілактики, яка передбачає п’ять етапів вакцинації населення від COVID-19 по два раунди кожен.

Ще 8 мільйонів доз Україна отримає безкоштовно в рамках механізму COVAX, але точних дат поставки не називають. Повідомляють лише, що йдуть перемовини про додаткові 8 мільйонів доз безкоштовної вакцини.

Таким чином, вже навесні в Україні розпочнуть безкоштовну та платну вакцинацію. Ситуація з зараженнями коронавірусом по всій території нашої держави залишається нестабільною, лише в Запоріжжі за добу було зареєстровано 358 нових випадків захворювання на COVID-19.

Читайте також: Фотофакт: як за десятки років змінився Запорізький 700-річний дуб

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...