МОЗ змінило закупівельника вакцин від COVID-19

713
Тепер замість ДП «Медичні закупівлі України» вакцини від COVID-19 для України буде закуповувати британське агентство «Crown Agents».

Вчора, 15 січня, в ході прес-брифінгу в Києві стало відомо, що закуповувати вакцини від COVID-19 для України буде британське закупівельне агентство «Crown Agents». Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«На позачерговому засіданні уряду прийнято рішення, що закупівлі вакцини від COVID-19 буде проводити міжнародна організація Crown Agents. У неї будуть повноваження на укладання контрактів відповідно до проведених попередньо МОЗ, керівництвом держави переговорами, а також логістичний супровід вантажів”, – сказав він.

Степанов зазначив, що компанія займається закупівлею вакцин від COVID-19 для різних країн, зокрема для Великобританії.

“Ми змінили закупівельну організацію, оскільки за підсумками 2020 року роботу ДП” Медичні закупівлі України була вкрай неефективною. Неефективною я вважаю організацію процесу керівництвом цієї компанії “, – додав міністр.

Про те, на яких умовах здійснюватимуться закупівлі, а також про вакцини яких саме виробників йдеться – міністр не повідомив.

Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що Україна закупила вакцину від COVID-19, ефективність якої менше 60%.

МОЗ через «Медичні закупівлі України», 30 грудня 2020 року уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай). Висновки спеціалістів Інституту Бутантата, які проводять масштабні випробування вакцини китайського виробника, повідомили, що ефективність CoronaVac – 50,38%. Хоча у самій компанії Sinovac заявляли про ефективність препарату на рівні 97%.

Читайте також: за останню добу в Запорізькій області від COVID-19 померли 5 людей, 696 – захворіли

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...