Прем’єр-міністр Шмигаль осоромився незнанням історії

326

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у соціальній мережі Фейсбук скорботний допис про Другу світову війну в якому продемонстрував погані знання в історії України.

Шмигаль пише, що Друга світова війна увірвалася в домівки українців 22 червня 1941 року, насправді ж війна для українців розпочалася значно раніше. Про це свідчать факти з історії, у шкільній програмі про це йдеться.

Українці в складі польської армії воювали проти Німеччини з самого початку Другої світової війни – 1 вересня 1939 року. У перший день війни німецька авіація бомбила Львів, протягом першої половини вересня – Луцьк, Станіслав (Івано-Франківськ), Тернопіль, Дрогобич, Сарни, Яворів, Стрий.

З 17 вересня українці також воювали на боці СРСР під час вторгнення Червоної армії в Польшу.

Після того, як на помилку прем’єру вказали, Шмигаль дещо підкорегував допис, виправдовуючись, що мав на увазі всіх українців.

1 вересня 1939 року на Львів були скинуті перші бомби. Хоча війна і почалася у вересні 1939-го, саме у червні 1941 вона стала трагедією для ВСІХ українців та на ВСІЙ території України.
22 червня ми вшановуємо пам’ять жертв війни. Прошу не використовувати трагічні події нашого минулого для піару та спекуляцій – написав Шмигаль.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...