В українських школах може з’явитися нова посада

121
Фото РБК-Україна

Міністерка освіти і науки України анонсувала створення в школах нової посади – “кар’єрного радника”, який допомагатиме учням обирати майбутню професію. Про це Ганна Новосад повідомила в інтерв’ю “РБК-Україна”.

В обов’язки радника входитиме пояснення старшокласникам тієї чи іншої професії та її специфіку.

Ганна Новосад зазначила, що часто українські абітурієнти обирають не те, чим би насправді хотіли займатися. На думку Новосад, школярі повинні свідомо обирати і університет, і спеціальність:

“Тому ми починаємо працювати над професійною орієнтацією у школах. Зокрема, хочемо зробити введення в професію, розповідати про спеціальності. Це повинно бути невід’ємною частиною програми. І починати треба десь у шостому-дев’ятому класі”, – зазначає Новосад.

Кар’єрний радник проводитиме професійну орієнтацію одразу в кількох школах. Окрім цього, планують співпрацювати з окремими роботодавцями:

“Наприклад, є IT-компанії. Вони можуть і хочуть приходити в школу та розповідати, як в них влаштований процес та для чого успішному “айтішнику” з заробітком 3-4 тисячі доларів вивчати математику.

Таким чином треба показувати зв’язок між знаннями окремих предметів і потім можливостями отримувати достойну заробітну плату”, – пояснює міністерка.

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...