За зловживання монопольним становищем “Запоріжгаз” заплатить 14 млн грн. штрафу

363
Фотоілюстрація

Антимонопольний комітет України оштрафував 16 облгазів РГК за неправомірні донарахування побутовим споживачам об’ємів використаного природного газу. До списку потрапив і «Запоріжгаз», для якого сума штрафу склала 14 млн гривень.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав голова АМКУ Юрій Терентьєв.

«АМКУ оштрафував 16 облгазів групи РГК (яку пов’язують з Д. Фірташем) на 278 млн. грн. за неправомірні донарахування побутовим споживачам об’ємів використаного природного газу та зобов’язав порушників здійснити перерахунок за минулий рік», – зазначається у дописі.

АМКУ прийняв рішення у 16 справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем.

Встановили, що з жовтня 2018 по серпень 2019 року компанії, до яких входять облгаз(и) та облгаззбут) «при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним (домінуючим) становищем на зазначеному ринку.

Таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку», – йдеться у повідомленні.

АМКУ наклав штрафи на групи:  «Вінницягаз» (21 млн. грн.), «Волиньгаз» (13 млн. грн.), «Дніпропетровськгаз» (34 млн. грн.), «Житомиргаз» (11 млн. грн.),  «Закарпатгаз» (18 млн. грн.), «Запоріжгаз» (14млн. грн), «Івано-Франківськгаз» (10 млн. грн.), «Київоблгаз» (49 млн. грн.), «Львівгаз» (13 млн. грн.), «Миколаївгаз» (14 млн. грн.), «Рівнегаз» (5 млн. грн.), «Сумигаз» (10 млн. грн.), «Харківгаз» (33 млн. грн.), «Хмельницькгаз» (12 млн. грн.), «Чернівцігаз» (7 млн. грн.) та «Чернігівгаз» (13 млн. грн.).

Також антимономольний комітет зобов’язав ці компанії здійснити перерахунок  побутовим споживачам у частині визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача з жовтня 2018 року.

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...