Бюджет уряду Гройсмана на 2019-й рік. На що підуть основні видатки?

179
«Державний бюджет-2019 – це бюджет сталої розбудови країни.  Зміни, які ми робимо, – це не точкові зміни. Це зміни, які вплинуть на різні сфери і на розвиток держави в цілому», – прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Підвищення якості життя та соціальний захист

У 2019 році субвенцію, яка надається місцевим бюджетам на виплату соціальної допомоги, збільшено до 63 млрд. грн. Передбачені кошти й на нові види допомоги, що стали вже звичними у Європі. Також запорізькі родини з дітьми, як і тисячі по всій країні, продовжать отримувати «пакунок малюка» (його почали видавати у пологових будинках з вересня),  а ще зможуть скористатися новацією – послугою «муніципальна няня».

Протягом року підвищуватиметься прожитковий місячний мінімум. Зокрема, з 1 липня для працездатних він становитиме 1936 грн., з 1 грудня — 2027 грн. Мінімальна заробітна плата з 1 січня буде підвищена до 4173 грн. на місяць. Окрім того, пенсії почнуть автоматично перераховувати у залежності від зростання інфляції та розміру середньої заробітної плати.

Субсидії збережені

З наступного року буде впроваджена давно очікувана монетизація субсидій на житлово-комунальні послуги. Тобто, запоріжці отримуватимуть «живі гроші» замість зниження платежів на розмір державної допомоги. Завдяки цьому можна буде заробляти на зекономленому.

“Запланована загальна цифра на субсидії – 58 мільярдів гривень, з яких 55 мільярдів – на стандартну програму субсидій. Стандартна програма буде фінансуватись у повному обсязі, щоб забезпечити субсидії для всіх, хто на них має право. Друга програма розпочнеться у пілотному режимі, і до кінця року ми перейдемо на повну монетизацію”, – повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Підтримка громад

Уряд продовжує та поглиблює процес децентралізації – оголошено новий етап. У бюджеті передбачені кроки, що сприяють фінансовому зміцненню територіальних громад.  Уряд збільшив допомогу у фінансуванні місцевих інфраструктурних проектів. Наступного року до Державного фонду регіонального розвитку буде спрямовано 7,7 млрд. грн. Це дозволить збільшити кількість важливих інфраструктурних проектів, що реалізуються за підтримки Фонду.

Наприклад, у 2018 році Запорізька область отримала з Державного фонду понад 195 млн. грн. За рахунок цих коштів у Мелітополі відремонтували школу № 23 (вона стала однією з найкращих в Україні), гімназію у Веселому, проводиться термомодернізація обласної дитячої лікарні та обласного кардіологічного центру, тощо. На наступний рік підготовлено проекти ремонту стадіонів, освітніх і медичних закладів, закладів культури.

Системний розвиток дорожньої мережі

У 2019 році уряд продовжить масштабний ремонт і будівництво доріг. Розвиток дорожньої інфраструктури стабільно залишається одним із пріоритетів бюджетного фінансування. Це дає вагомі результати: у 2016 році було відновлено 900 км доріг, цього року в чотири рази більше – 4 тис. км автошляхів. На 2019 р. на дороги виділено 55,6 млрд. грн. – на 17% більше, ніж цього року.

«Укравтодор» вже проводить роботи на основних транспортних коридорах. Ремонтуватимуть дороги за маршрутним принципом і в наступному році. Зокрема, цей принцип торкнеться і важливої для Запоріжжя дороги Н-08 – Бориспіль-Маріуполь.

«Реалізація стратегії, цільове акумулювання ресурсу врешті-решт впливатиме на розвиток усієї економіки через покращення інфраструктури та якості життя», – наголошує прем’єр-міністр  Володимир Гройсман.

Краща освіта, доступне лікування

У держбюджеті на 2019 рік збережено всі пріоритети — від фінансування Збройних сил до впровадження реформ у освіті й медицині та проведення подальшої децентралізації. Зокрема, передбачається зростання витрат на медицину й освіту. Має запрацювати Національна служба здоров’я, яка займається реформою первинного рівня медичних послуг. У бюджеті закладено централізоване придбання медикаментів та продовження програми «Доступні ліки», а також діагностика й лікування українців за допомогою нових технологій і в зарубіжних клініках.

Освітяни отримають 1,5 млрд. грн. на заходи, спрямовані на підвищення якості освіти. Ще 950 млн. грн. будуть спрямовані на «Нову українську школу». Це ключова освітня реформа, завдання якої – створити школу, де буде приємно навчатись.

Розвиток економіки

Вперше бюджет на наступний рік було ухвалено ще до початку грудня. Це відкриває для України можливість планового входження у наступний фінансовий період і посилення співпраці з міжнародними партнерами. Також слід зазначити, що наступного року продовжиться зростання основного показника розвитку країни – валового внутрішнього продукту (ВВП). Приріст очікується на рівні 3%.  У цілому, за підрахунками уряду, за останні два роки номінальний ВВП України зросте майже на трильйон гривень. Понад трильйон сягнуть і доходи державної скарбниці.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...