“Бошки” Стоп – у Запоріжжі презентували новий мурал – фото

820
художник Liptonik (Денис Чайний);
05 жовтня об 11.00 в Шевченківському районі Запоріжжя відбулась презентація муралу, в рамках Акції «Мистецтво проти наркотиків».
Акція реалізується в рамках проекту «Бошки СТОП!», який об’єднав більше 40 громадських організацій та направлений на запобігання розповсюдженню наркоторгівлі, наркорекламі та наркозалежності.
З метою запобігання розповсюдженню наркореклами активісти проекту замальовують написи з наркорекламою, блокують адреси каналів в Телеграм, через які відбувається продаж наркотиків, проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян та підприємців на чиїх фасадах нанесена наркореклама.
У вересні цього року також був започаткований новий вид протидії наркорекламі – це створення на місцях її масового нанесення арт-об’єктів – муралів, адже це більш естетично ніж плями від замальовування та досвід показує, що на муралах вже не з’являються написи з наркорекламою.
Першим таким місцем було обрано трансформаторну підстанцію біля будинку № 4 по вул.Пархоменка у м.Запоріжжя на стіні якої були численні написи з наркорекламою, а поруч знаходиться дитячий садочок та ігровий майданчик.
Створення муралу було реалізовано завдяки:ГО “Молодь Online”;
ГО “Запорізька правозахисна ліга “Універсал”;
ГС “Асоціація Спортивних Організацій”;
ГО “Запорізька козацька рада”;
ГО “Пошук зниклих дітей”;
ГО “Небайдужі люди”;
“Суші 3303”;
“Добра шафа”;
ресторан “Family hall”
ТОВ “Комплексстандарт”
В рамках проекту також планувалась взаємодія з Інспекцією з благоустрою Запорізької міської ради, яка має необхідні повноваження для боротьби з наркорекламою у місті, проте остання, нажаль, ухиляється від виконання своїх обов’язків.
Так само при створенні муралу активістами були проведені заходи з прибирання прилеглої території і домовлено з районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району, що вони 22 вересня забезпечать вивезення великої кучі сміття, яка там знаходиться ще з минулого року. Проте, обіцянка так і не була виконана.

художник Liptonik (Денис Чайний);
загрузка...