Брудні та непрозорі: Артур Герасимов, Ігор Артюшенко, Валерій Прозапас – про вибори в Запорізькій області

270

Місцеві вибори в Запоріжжі, як і в Україні  в цілому, вийшли брудними та непрозорими,  а  цієї ночі очікуються фальсифікації. Про це під час брифінгу в Запоріжжі  заявили   співголова фракції «Європейської  Солідарності» в Верховній Раді, народний депутат України Артур Герасимов,  голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», народний депутат восьмого скликання  Ігор Артюшенко  та кандидат на посаду міського голови Запоріжжя офіцер запасу Валерій  Прозапас.

Як зазначив Артур Герасимов, протягом дня  на виборчих дільницях  України фіксувалися масштабні  порушення. На його думку, величезну пляму  на виборчий процес-2020  накладало незаконне опитування, яке проводилося  за ініціативи президента Зеленського  просто попід виборчими дільницями.

« Це опитування  демонструє повну неповагу до  української Конституції, повну неповагу до українських законів. І, перш за все, повну неповагу українців до себе. Я, як представник України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ,  брав   участь у спостереженні за багатьма виборами, в багатьох країнах світу. І можу сказати:  це опитування – прихована агітація. Пан Зеленський наклав велику пляму на прозорість і демократичність усіх місцевих виборів в Україні.  А те, що завдяки громадянському суспільству було викрито, що у якості інтерв’юера виступали неповнолітні! Це було підтверджено у виступах певних влад,  тож у  мене викликають взагалі сумні відчуття і почуття. Адже одне з питань стосується марихуани. Що, неповнолітні питають про марихуану? І це питання до влади»,  –  зазначив  Артур Герасимов.

Він зазначив, що опитування Зеленського  проводилися  просто на входах до  дільниць .   Існує  купа  інших порушень, зафіксованих на виборах. Серед них – крадіжка двохста бюлетенів у місті Кременчук.   На Дніпропетровщині,  в місті Верхнєдніпровськ, на одній з найбільших дільниць  викрито спробу партії влади до фальсифікацій.  «Європейська Солідарність» передала  звернення до  Національної поліції. Зараз  там складаються відповідні акти, які будуть передані до територіальної виборчої комісії. В Донецькій області протягом дня  фіксувалися масштабні порушення  –  підвоз виборців з боку проросійських  політичних сил.

Подібні порушення реєструвалися і  в Запоріжжі, – зауважив під час  брифінгу голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко.

Він розповів, що в  Запоріжжі  та по всій області вже зранку на кожній дільниці  намагались провести  «соцопитування імені Зеленського».

«Ні  з соціологією, ні з опитуванням громадської думки,  воно не мало нічого спільного.  Це виключно маніпуляція Зеленського.  Але, варто зазначити, що поліція не реагувала фактично на виклики, і самоусунулась, бачачи ці правопорушення на власні очі.  Саме по Запоріжжю зафіксовано близько двох десятків порушень на цей момент.  Основні кричущі з них – не надруковано жодного плакату  щодо кандидатів  у мери. Тобто, жодного плакату, жодного кандидата незалежно  від  політичної сили немає  на жодній дільниці.  Це перше. Друге – в Хортицькому районі було виявлено і нами зафіксовано те, що частина бюлетенів була не роздана членам ТВК,  а зберігалася в окремому приміщенні.  Ми розуміємо для чого це робиться – для вкиду в подальшому  після вже проведення голосування», – зазначив Ігор Артюшенко

«У нас попереду дуже важка ніч. Все вказує на те, що будуть спроби фальсифікацій, вкидів», –   підкреслив на брифінгу  кандидат на посаду міського голови Запоріжжя, Валерій  Прозапас.

«Ми захистимо  ваш вибір, а після цих виборів зробимо висновки і продовжимо нашу боротьбу за європейське майбутнє  України. Хочу подякувати десяткам  тисяч патріотів,  які сьогодні прийшли на дільниці підтримати нашу політичну силу. Я впевнений, що ми зі свого боку зробили  все що могли, щоби переконати українське суспільство, зокрема мешканців нашого міста, що саме європейський напрямок розвитку нашої держави є  можливим», –  акцентував  Валерій Прозапас.

Учасники брифінгу наголосили:  партія «Європейська Солідарність»  зробить все, аби захистити голоси  українських виборців.  Місцеві вибори -2020 були надважливими для України – « вони були  не стільки про каналізацію, дороги,  і житлово-комунальне господарство, а про долю України, долю місцевого самоврядування»,– наголосили вони.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...