Чи є у Запоріжжя шанс подолати екологічні проблеми? Президент підписав Стратегію екологічної політики України

72

Президент підписав Стратегію екологічної політики України. Закон “Про Основні засаді (Стратегію) екологічної політики України на період до 2030 року” запровадить екологічні стандарти та норми в державному управлінні, в ньому передбачено низку заходів для зменшення забруднення навколишнього середовища, атмосферного повітря, грунту та води.

“Стратегія, у тому числі, передбачає заходи для зменшення забруднення атмосферного повітря та води, і загалом зміни в державному управління через запровадження екологічних норм та стандартів, оскільки фактично дві третини населення країни проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам, а стан земельних ресурсів та поверхневих водних об’єкті, якість води в них, за ступенем забруднення віднесені до забруднених і дуже забруднених”, – зазначають у Мінприроді.

Стратегію підготували у Міністерстві екології та природних ресурсів, до її розробки залучили українських та міжнародних експертів з різних галузей економіки. Очільник Мінприроди, Остап Семерак зазначає, що Закон відповідає європейським стандартам, в його основу закладено систему, що вже зараз успішно працює в країнах ЄС.

Наступним кроком стане розробка Національного плану дій. Залежно від ефективності впровадження Стратегії, її можна переглядати кожні 5-6 років.

Нагадаємо, що це вже третій оновлений Закон, що піднімає проблеми екології і вимагає зважати на потреби довкілля на етапі розробки та прийняття рішень Урядом та місцевими владами. Раніше були прийняті Закони “Про оцінку впливу на довкілля” та “Про стратегічну екологічну оцінку”.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...