Цього року Володимира Зеленського на G20 не буде, адже його туди не запросили

8
Фото - ілюстрація

28-29 червня 2019 року в Осаці (Японія) проходитиме зустріч керівників країн Великої двадцятки (G20).

Протягом останніх років саміт найбільших економік світу відвідував і український президент, проте цьогоріч Володимира Зеленського на G20 не запросили.

Це пов’язано з тим, що європейські лідери, які й запрошували Україну на саміт в останні роки, не впевненні, чи продовжуватиме нова влада політику своїх попередників. Вже були дивні рішення українських судів, спроби локального реваншу… У багатьох спостерігачів виникає враження, що зовнішня політика відходить на другий план у Зеленського. Це основна причина доволі специфічного ставлення Заходу до обраного президента.

Перший офіційний закордонний візит Володимира Зеленського був у Париж, але нічого «матеріального» він звідти він не привіз. Відбулися якісь розмови з французьким бізнесом, який і без того інвестує в Україну доволі багато. Європейські країни очікують конкретики від Зеленського у тому, в який бік іде Україна.

Очевидно, американська сторона теж не робила зусиль для запрошення українського президента в Осаку. Для Вашингтона зараз на повістці дня Іран та Китай — у США при чинному президенті Трампі Україну вважають справою Європейського союзу.

Окрім того, в адміністрації Трампа є відкритий конфлікт щодо Ігоря Коломойського: команда Зеленського явно пішла проти побажань Білого дому, призначивши людей олігарха на посади. Незважаючи на запрошення Дональда Трампа відвідати Вашингтон, прохолодне ставлення до Зеленського зберігається.

У рамках виборчої кампанії, що вже розпочалася в США, Трампом будуть використовуватись такі аргументи, як боротьба з іноземними олігархами, які обсіли Америку, зокрема Коломойський. Як ми знаємо, нещодавнє розслідування виявило, що український олігарх скупив ледь не ввесь Клівленд. Під час виборів Трампу треба показати, як він бореться з іноземцями, які не дають країні розвиватися — і Україну будуть використовувати в цьому контексті.

Чи матиме негативні наслідки відсутність українського президента на G-20? Так, адже Росія відчує, що відбувається зміни, а позиції України на Заході ослабли. І росіяни спробують цим скористатися.

Джерело: columnist

загрузка...