День пам’яті та примирення: у Запоріжжі поклали квіти

126

Відзначення Дня пам’яті та примирення замість звичного для нас святкування Дня Преремоги запропонували українцям у 2014 році.

Тоді в Україні започаткували нову традицію – вшанування жертв та учасників Другої світової війни. Символом цього дня став червоний мак, який охоче підхопили свідомі українці та самі ветерани. У перші роки відзначення діти та волонтери виготовляли червоні квіточки власноруч та роздавали їх перехожим 8 травня. За шість років українці вже звикли до цього символу та визнали доцільність відзначення саме Дня пам’яті та примирення.

Екс-керівник Інституту національної пам’яті, а сьогодні народний депутат від політичної партії “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович сьогодні ще раз нагадав українцям: Чому важливі нові традиції вшанування пам’яті? Якою насправді була Друга світова для українців? Як дивляться на війну інші країни, і як на неї дивимося ми?

Друга світова війна стала подією, що визначила майбутнє Європи та світу на багато десятиліть. Своє бачення цієї війни сформулювали практично всі її учасники. Як же бачить цю війну Україна?

Шість років тому Україна запровадила нову традицію вшанування жертв та учасників Другої світової війни. Новий символ пам’яті – червоний мак. Новий зміст — відмова від святкування на користь вшанування, чесний діалог навколо складних сторінок минулого та рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом у лавах Об’єднаних націй (як держав, так і бездержавних народів).

Чому важливі нові традиції вшанування пам’яті? Якою насправді була Друга світова для українців? Як дивляться на війну інші країни, і як на неї дивимося ми?

Про це та більше у моїй лекції “Друга світова. Війна пам’ятей”

Відео-запис виступу під час Форум Видавців 2015 р.

Запорізький політик Ігор Артюшенко мотивує сьогодні замислитися над помилками того часу і не допустити повторення подібного в сучасному світі.

Сьогодні, в День пам’яті та примирення, весь цивілізований світ згадує жертв двох кривавих режимів – нацистського та радянського.
75 років тому закінчилась найстрашніша війна в історії людства, яка забрала мільйони життів та поламала мільярди доль.
Ці травневі дні – нагода ще раз оцінити помилки людства і згадати, що найцінніше в цьому світі – мир і свобода.

Особливо це відчувається в нашій країні, адже ми і в ХХІ сторіччі вимушені виборювати Незалежність від кремлівського окупанта.

Вічна шана всім, хто поліг в боротьбі за майбутнє.
Пам’ятаємо. Перемагаємо. Слава Україні!

Сьогодні партійці «Європейської Солідарності» в Запоріжжі поклали квіти до Вогню пам’яті на честь всіх воїнів світу, які перемогли нацизм та закликали долучитися до усього цивілізованого світу та популяризувати гарну традицію.

Друзі, ми закликаємо вас долучитись до вшанування пам’яті тих, хто постраждав від кривавих режимів. Діліться своїми думками в соцмережах, оновлюйте аватари рамками з червоним маком, якщо ви сьогодні також віддавали данину пам’яті у меморіалів – завантажуйте фото.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...