Експерти назвали причини економічної кризи минулих років

234

НБУ оприлюднив економічні показники України 2018 року, що свідчать про стрімке зростання економіки в країні (ознайомитись з ними можна за посиланням).

Експерти відзначили, що зростання економіки за кілька років призведе до зростання рівня життя, якщо, звичайно, не станеться політичних потрясінь. Вони наголосили, що найгірші часи для економіки залишились позаду.

Економісти назвали причини кризи, що спіткала нашу країну декілька років тому.

Першою і основною є війна, розв’язана Росією. Разом з Кримом та частиною Донбасу ми втратили приблизно п’яту частину промислових підприємств. Ланцюжком це вплинуло на всю економіку.

По-друге, Росія запровадила торгівельну блокаду України. Вона закрила для українських товарів свій ринок. А на нього колись приходилася майже третина нашого експорту. Окрім того РФ зупинила транзит наших товарів до інших країн.

Уявіть собі таку життєву ситуацію. Людина багато-багато років заробляє собі копійку

торгівлею на базарі. А одного дня виявляється, що його несподівано закрили. Хочеш зі

своїм товаром поїхати на інший ринок, а дорогу – заблокували! Як хочеш, так і виживай.

От щось подібне сталося з Україною. Та завдяки Угоді про асоціацію, нам відкрився

європейський ринок. Дипломати пробивають дорогу на ринки Азії та Африки. Точно,

найгірше позаду, – коментують експерти.

Ще одна причина – дії колишньої влади. Втікачі Віктор Янукович та Микола Азаров залишили Україну повним банкрутом. Державний борг складав 72% ВВП. У лютому 2014 року на єдиному казначейському рахунку залишилося 108 тисяч гривень.

Свій внесок в кризу зробила і Юлія Тимошенко. За часів її прем’єрства економіка обвалилася на 20%.

Виходом з кризи фахівці нзавдячують Президенту України Петру Порошенку. В умовах війни та економічної блокади з боку Росії керівництво країни забезпечило макрофінансову стабілізацію та відновлення економічного зростання.

загрузка...