• Головна
  • Контакти
  • Про нас
Forpost
  • ГОЛОВНА
  • ВІЙНАВАЖЛИВО
  • НОВИНИ
  • СТАТТІ
  • БЛОГИ
  • УКРАЇНА
  • ПРО НАС
  • КОНТАКТИ
Результату немає
Переглянути всі результати
  • ГОЛОВНА
  • ВІЙНАВАЖЛИВО
  • НОВИНИ
  • СТАТТІ
  • БЛОГИ
  • УКРАЇНА
  • ПРО НАС
  • КОНТАКТИ
Результату немає
Переглянути всі результати
Forpost
Результату немає
Переглянути всі результати
Головна Новина дня

Фірма, яка орендувала головну площу Запоріжжя, хоче відсудити у міста 5 мільйонів гривень

від redaktor_news
10.09.2019
В Новина дня, НОВИНИ, ОБЩЕСТВО
0
Фірма, яка орендувала головну площу Запоріжжя, хоче відсудити у міста 5 мільйонів гривень

Фото: ЗЦР

0
Поділилося
3
Переглядів
FacebookTwitter

ТОВ «АБГ-Созидатель» подало до суду на Виконком Запорізької міськради і вимагає визнати недійсною угоду про участь в конкурсі на реконструкцію площі Фестивальній. Також фірма вимагає стягнути 5 млн грн благодійної допомоги, переданої в 2006-му році місту для вирішення соціально-економічних проблем Запоріжжя. Копії позовної заяви фірми і відгук мерії на нього знаходяться у «Запорізького центру розслідувань».

На даний момент термін попереднього виробництва продовжений судом до 14 жовтня цього року і призначена дата підготовчого судового засідання, яке відбудеться 19 вересня.

У позовній заяві ТОВ «АБГ-Созидатель» говориться, що в 2005 році виконком Запорізької міськради оголосив конкурс на право реконструкції та благоустрою площі Фестивальній з розміщенням підземно-наземного багатофункціонального комплексу громадського призначення. Фірма подала заявку на конкурс, де крім реконструкції та будівництва, було зазначено, що переможець зобов’язується внести для вирішення соціально-економічних проблем Запоріжжя 40 млн гривень.

9 грудня 2005 року «Созидателя» визнали переможцем, і в той же день ТОВ «АБГ-Созидатель» і Виконком Запорізької міськради уклали Угоду про виконання умов конкурсу. У них було вказано, що переможець конкурсу зобов’язується:

  • розмістити на вказаній ділянці підземний ТРК і два окремо стоять висотних будівлі громадського призначення;
  • виконати проектування протягом року;
  • виконати будівництво протягом 2006-2007 років;
  • надати благодійну допомогу для вирішення соціально-економічних проблем Запоріжжя 40 млн гривень;
  • впорядкувати прилеглу територію до площі Фестивальній.

У відповідь виконком зобов’язався надати земельну ділянку в оренду на термін до 50 років з правом продовжити термін користування без зміни цільового призначення ділянки.

Далі, вже в лютому 2006-го року рішенням міськради позивачеві було передано в оренду дві земельні ділянки і пізніше між ТОВ «АБГ-Созидатель» і міськрадою був підписаний договір оренди на 49 років. Протягом 2006-го року фірма перерахувала необхідні 40 мільйонів на «вирішення соціально-економічних проблем», в тому числі — на завершення будівництва Центрального стадіону.

Після цього, як йдеться в позовній заяві, реалізація проекту через низку обставин технічного і економічного характеру відкладалася.

У 2018 році був затверджений новий план зонування території (https://zp.gov.ua/uk/sessions/110/resolution/27116), в зв’язку з яким земельні ділянки, віддані в оренду, віднесли до категорії «суспільно-ділова зона загальноміського призначення «, де будівництво об’єктів, обумовлених умовами конкурсу, не допускається.

Крім цього в заяві також зазначено, що позивач у 2017 році замовляв інженерно-геологічні ізискние роботи, які показали, що на орендованих земельних ділянках неможливо проводити підземне будівництво. За підсумками всіх вищеописаного в травні 2018 року, договір оренди був розірваний.

У позові «АБГ-Созидатель» вказує, що виконати умови конкурсу виявилося неможливим через внесення змін до плану зонування території та через непридатність земельних ділянок. У підсумку, підприємці вирішили, що Виконком, як орган влади, навмисне ввів їх в оману, замовчуючи інформацію про реальний стан земельних ділянок, які передали їм в оренду — про складні геологічні і сейсмічних умовах.

Оскільки будувати на цій землі запланований комплекс виявилося неможливо, то Угода про виконання умов конкурсу є недійсним, і 40 мільйонів, які були перераховані 13 років тому місту, повинні бути повернуті — вважають позивачі.

Однак через те, що судовий збір з 40 млн складе 600 тис. Гривень, яких у позивача немає, фірма вимагає повернути тільки 5 млн. Гривень, на сплату судового збору за якими у неї зараз є 75 тисяч. Але не відмовляється від решти 35 мільйонів «безпідставно отриманий копійчаних коштів».

У свою чергу, в Виконкомі повністю відкинули позовні вимоги «АБГ-Созидатель». Згідно відкликанню на позов, в нещасливому Угоді не було умов, які б вводили боку в оману і не доведено наявність умислу чиновників про введення в оману комерсантів. При цьому, Угода про виконання умов конкурсу в мерії називають трохи інакше — Угода про участь в конкурсі, і вказують, що в ньому немає ніяких пунктів, які б зобов’язували фірму вносити ці гроші. Також в відкликання зазначено, що це був саме конкурс, в якому брала участь ще одна фірма, і відповідно, в виконкомі не могли знати, хто буде переможцем, щоб ввести його в оману.

Практика «благодійних внесків» при здачі в оренду землі в нульових роках періодично використовувалася при Євгена Карташова.

Керівником ТОВ «АБГ-Созидатель» є Сергій Санджапов.Владельцев істотної частки і кінцевим бенефіціарним власником є ​​кіпрська офшорна компанія «АФІ ДЕВЕЛОПМЕНТ ПЛС СПІРУ АРАУЗУ», власником якої є Лев Леваєв, ізраїльський підприємець і спонсор програм з розвитку єврейства країн СНД.

Джерело: Запорізький центр розслідувань 

Попереднє повідомлення

У Запоріжжі на заводі «Мотор Січ» робітникам не виплачують зарплату — ЗМІ

Next Post

Попередня влада не стала йти на поступки президенту Росії Володимиру Путіну — Олег Сєнцов — відео

Next Post
Попередня влада не стала йти на поступки президенту Росії Володимиру Путіну — Олег Сєнцов — відео

Попередня влада не стала йти на поступки президенту Росії Володимиру Путіну - Олег Сєнцов - відео

Погода
Запоріжжя

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua
  • Головна
  • Контакти
  • Про нас

© 2025 Forpost.media

Результату немає
Переглянути всі результати
  • ГОЛОВНА
  • ВІЙНА
  • НОВИНИ
  • СТАТТІ
  • БЛОГИ
  • УКРАЇНА
  • ПРО НАС
  • КОНТАКТИ

© 2025 Forpost.media