Фірма Володимира Кальцева отримала ще 2 земельні ділянки у центрі міста, депутати не знали

1501
Фірма депутата міської ради та бізнесмена Володимира Кальцева хитрим способом отримала у користування ще дві земельні ділянки поруч зі сквером Яланського.

Питання “протягнули” пакетом, закинувши його до переліку в останній день перед сесією. Більшість депутатів від демократичних сил навіть не знали про те, що у пакеті, де містилося 119 земельних питань їм пропонують віддати додаткову землю Кальцеву. Проект внесли по-тихому, під час погоджувальної ради, не озвучивши що саме вносять. Тільки окремі депутати та напевно мер міста знали, що ховається під внесеним питанням.

Норма закону передбачає приблизно наступне. Будь-які рішення, які виносяться на голосування в міській раді проходять затвердження в профільних департаментах мерії і відповідних депутатських комісіях. До розгляду проект повинен подаватися за 20 днів до голосування.

Оскільки, цієї норми ніхто не дотримується, існує практика допилювання рішень в останні дні через Погоджувальну раду – нарада представників всіх фракцій і мера перед голосуванням. Але і тоді мусять озвучити, що вноситься. Через це виникають суперечки. На цей раз нічого не озвучували, і суперечок не виникло.

Згідно з регламентом міськради, терміново (тобто, наприклад, за день до голосування) можна вносити проекти, які пов’язані з надзвичайними ситуаціями, що несуть загрозу життю і здоров’ю громадян або їх майно.

Передача 0,1 гектара в центрі міста приватній фірмі з неоднозначною тітушіною історією – це, мабуть, саме така ситуація.

Хто міг бачити і попередити депутатів про фактично незаконному виділенні землі в центрі міста? Це учасники Погоджувальної ради, в тому числі мер.

На відео чутно, як хтось несміливо нагадує про те, що кількість земельних рішень в пакеті збільшилася. Голова земельної комісії Чумаченко каже, що всі в курсі, все нормально. Хоча це дуже не нормально, і далеко не всі в курсі.

Самі рішення на сайті мерії опублікували через 20 днів після голосування, 17 вересня, пише запорізький журналіст Євген Зюзін.

Це фрагмент відео, із сесії міської ради, де депутат Ігор Чумаченко спокійно та холоднокровно просить підтримати пакет земельних питань, у тому числі тих, які були внесені на погоджувальній раді. Напевно розуміючи, що депутати не знають за що голосують, Ігор Чумачеко не вважає за потрібне оповістити їх. Натомість, мер міста Володимир Буряк просить Чумаченка зачитати проекти рішень, хтось справа від мера кидає якусь фразу меру, а народний обранець озвучуєте тезу: “Так на погоджувальній раді все було озвучено, там 121 питання, прошу підтримати”. На погоджувальній раді ніхто не озвучував про те, що саме докинули в останній день.

Опубліковано Evgen Zuzin Середа, 26 вересня 2018 р.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...