Голова Петро-Михайлівської ОТГ розповів, як реформа децентралізації змінює громаду

144

Голова Петро-Михайлівської ОТГ Олександр Малик пояснив, чому мешканці регіону підтримують курс реформ Петра Порошенка.

Реформа децентралізації, ініційована Президентом, щоденно доводить  свою економічну та політичну ефективність і стала однією з найуспішніших в країні. Фінансова децентралізація зробила незалежними місцеві бюджети від державного, і розширила коло можливостей. Сенс децентралізації полягає в наближенні людини, громади і влади. Добре справляється влада, людина, громада відчуває себе захищеною – є гармонія. 

Перед громадою відкриваються нові можливості, перш за все до бюджету об’єднаної територіальної громади, крім доходів, що отримував бюджет до їх об’єднання, зараховується 60% податку на доходи фізичних осіб. Раніше цей податок зараховувався до районного бюджету. Зараз  громада самостійно розпоряджається отриманими коштами, – наголосив Олександр Малик.

Голова ОТГ окреслив конкретні позитивні зміни, яких вдалося досягти в Петро-Михайлівській громаді завдяки впровадженню реформи децентралізації.

Збільшення податкових надходжень напряму сприяє розвитку місцевої інфраструктури на покращення благоустрою нашої громади, окрім місцевого бюджету завдяки реформи децентралізації наша громада отримує субвенцію на розвиток інфраструктури, а це більше ніж 1,5 млн. гривень. І саме ми маємо спрямувати ці кошти на капітальний ремонт доріг, реконструкцію вуличного освітлення, ремонт водопровідної мережі тощо, оскільки саме місцеві депутати ради визначають пріоритети використання цієї субвенції.

За рахунок коштів інфраструктурної субвенції в 2018 році було здійснено реконструкцію мережі водопостачання по вул. Механізаторів с. Петро-Михайлівка; реконструкція вуличного освітлення вул. Набережна с. Петро-Свистунове; закуплено апаратне забезпечення  для спеціалістів сільської ради. Це і є реальними досягненнями курсу реформ, що започаткований і успішно реалізується в нашої ОТГ. Але у нас багато планів, що чекають своєї реалізації в майбутньому! Приклади інших територіальних громад також тільки підкреслюють правильність і ефективність реформ в Україні, – зазначив очільник громади.

Олександр Малик зазначив, що одним із найважливіших завдань для об’єднаних територіальних громад у ході децентралізації є створення функції управління освітою. З 1 січня 2018 року в рамках реформи децентралізації, Петро-Михайлівська громада прийняла в комунальну власність 2 загальноосвітні школи та отримала від держави освітню субвенцію. На фінансування навчальних закладів на 2019 рік передбачено більше 11  млн. грн. Педагоги суттєво відчули фінансові зміни на краще.

В навчальних закладах запроваджені програми для всебічного розвитку дітей. На базі Петро-Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів створено опорний комунальний заклад загальної середньої освіти «Орієнтир». Від держави цей заклад вже отримав субвенцію у розмірі  621 тис. гривень. Школи мають змогу ремонтувати класи, купувати меблі та обладнання за власні кошти.

З метою забезпечення соціальних гарантій мешканців всіх вікових та пільгових категорій, сільською радою затверджені договори про співпрацю з Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільнянської райради та Управлінням соцзахисту населення Вільнянської райдержадміністрації. В майбутньому заплановано створення служби у справах дітей, відділу соціального захисту населення громади.

У рамках реформи децентралізації ми об’єдналися в громаду і крокуємо вперед своїм шляхом, як і наша країна. У політиці нинішнього Президента Петра Порошенка ми бачимо майбутнє своїх дітей та внуків. Бачимо, як втілюються в життя реформи поліції, медицини, освіти, децентралізації. Ми працюємо на розвиток нашої громади. Все це ще раз підтверджує, що ми – і громада, і українська держава в цілому, в 2014 році обрали правильний вектор розвитку – ми йдемо своїм шляхом! Шляхом рідної солов’їної мови, незалежної церкви, власної потужної армії. Шляхом щасливого майбутнього наших дітей і онуків, шляхом дійсно суверенної, сучасної, заможної держави.

 Усвідомлюючи це, ми не маємо права, як сто років тому сперечатися і втратити незалежність й свою країну. Всі, хто прагне, щоб Україна стала дійсно сильною і незалежною європейською країною, захищає інтереси своїх громадян, мають розуміти – ми не маємо права звернути з обраного шляху. А запорука цьому – сильний, принциповий Президент, який на перше місце ставить національні інтереси держави – Петро Порошенко! Коли ми єдині – ми непереможні!, – підсумував Олександр Малик.

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...