Голова Вільнянської райради знущається з людей та продовжує красти бюджетні кошти

40

За даними системи електронних закупівель «Prozorro», Вільнянська районна рада Запорізької області у 2018 році уклала із ТОВ «Крокус» дві угоди:  25 квітня – на проведення поточного  ремонту парапету та фасаду адміністративної будівлі райради, а 15 серпня – на проведення ремонту південної частини фасаду цієї ж адмінбудівлі. Загальна сума за двома договорами складає 239 951 грн., – не багато, але й не мало.

За умовами угоди ТОВ «Крокус» повинно виконати ряд робіт, щоб покращити зовнішній вигляд будівлі та забезпечити належні умови для відвідування райради людям із інвалідністю, які не можуть пересуватися без інвалідних візків.

На сьогодні акти виконаних робіт між радою та підприємством підписані, тобто роботи завершені. І ось, що ми бачимо в результаті.

В нас виникають природні запитання до вільнянських посадовців та особисто голови райради Андрія Салякіна: ви справді вважаєте, що цим пандусом до приміщення зможе піднятися людина з обмеженими можливостями, наприклад, на інвалідному візку? І чи уявляєте ви, як молодим мамам доводиться викручуватися, щоб підняти сходинками візок з малюком?

Очолює ТОВ «Крокус» Олександр Бузін, близький друг та товариш Андрія Салякіна. Із власних джерел редакції стало відомо, що насправді майже 240 тисяч гривень Вільнянська райрада перерахувала підприємству «Крокус» за ремонтні роботи, які фактично не виконувалися. Адже шпаклівка швів на сходах, встановлення металевої труби та приклеювання килимків на сходи явно не може коштувати чверть мільйона гривень.

Ми також дізналися, що Вільнянська райрада протягом тривалого часу залучає фірму Олександра Бузіна до проведення внутрішніх ремонтних робіт в адмінбудівлі. І виходячи з сум перерахованих кошти, ТОВ «Крокус» мало зробити в приміщенні євроремонт. Натомість маємо потріскані стіни, оббиті кути, занедбані коридори та кабінети, які не бачили ремонту з часів радянського союзу.

Фото Вільнянскої районної ради:

Але є припущення, що виділені на адмінбудівлю райради кошти, в решті решт, були витрачені за призначенням – на ремонт. Ремонт, який ТОВ «Крокус» виконало у житловому будинку, розташованому за адресою м. Вільнянськ, вул. Будівельників 5, де за дивним збігом обставин живе сам Андрій Салякін та його довірена особа, депутат Вільнянської райради Тетяна Дончик.

Раніше ми вже писали про схеми розкрадання бюджетних коштів, які виділялися на ремонтно-будівельні роботи в комунальних закладах Вільнянського району. За наказом голови райради керівники цих установ були змушені укладати угоди тільки із двома ФОП – Дениса Смирного та Віолетти Смирної.

На сьогодні у більшості керівників навчальних закладів та інших об’єктів, де родина Смирних робила ремонти, є серйозні зауваження до якості виконання робіт – вікна та двері встановлені неякісні, щойно відремонтовані покрівлі вже почали протікати. Але директори комунальних установ району навіть поскаржитися не можуть. Бо, за інформацією наших джерел, Андрій Салякін пригрозив всім незадоволеним урізанням та припиненням бюджетного фінансування очолюваних ними установ.

Зважаючи на те, що вільнянські правоохоронці також дотичні до корупційних схем, організованих на території району Андрієм Салякіним та його шефом – народним депутатом Вадимом Кривохатьком, ми не сподіваємося на швидкі відповіді. Але свої запитання все одно поставимо: скільки ще часу Андрій Салякін буде використовувати службове становище та збагачуватиметься, паразитуючи на бюджетних коштах? Хто наділив голову райради правом безкарно тиснути на підлеглих? Чому він та його спільники досі не притягнуті до відповідальності? Коли, нарешті, буде адекватна реакція на оприлюднені факти злочинної діяльності поплічників нардепа Кривохатька на Вільнянщині з боку поліції, прокуратури, обласної влади?

загрузка...