Голова запорізького КВУ дав оцінку демократичності виборів у регіоні

122

В неділю по всій країні пройшли вибори президента України. Основним завдання центральної влади було забезпечення демократичного волевиявлення та спокій у день голосування. Я завжди голосувати могли всі – мирне населення, військові, люди що перебувають за межами України. Вибори президента-2019 справедливо назвали тестом на демократію в Україні.

У Запорізькій області були певні конфузи та порушення, але загалом вибори-2019 року можна назвати найбільш прозорими за роки незалежності України, в нашому регіоні в тому числі.

Як спостерігали, голосували, фіксували та подекуди порушували розказав для Форпост голова Комітету виборців у Запорізькій області Роман П’ятигорець.

«Якщо порівнювати з тими кампаніями, за якими довелося спостерігати місцевому осередку комітету виборців України, і якщо порівнювати з президентськими кампаніями 2010 року і 2019 років, то мушу відмітити, що цьогорічні вибори пройшли в рази спокійніше та прозоріше.

Ми прекрасно пам’ятаємо ті кампанії, які дійсно приводили до майданів, коли були відкріпні талони, коли були міграції людей в автобусах – це було все видно. Зараз все проходило спокійно, всіх спостерігачів пустили на дільниці, нікому не відмовили спостерігати. Дільниці відкрилися своєчасно, не враховуючи невеликої кількості інцидентів, та й то – вони були пов’язаними з технічними питаннями, а не через брак кворуму.

З огляду на те, що у нас тут присутні всі міжнародні місії, які їздили в складі мобільних груп по всіх дільницях та округах Запорізької області, ніхто не помітив порушень, які носять системний характер. Так, десь був помічений чоловік, який спробував винести бюлетень, але це один випадок на округ. Були помічені випадки фото фіксації, закон, що стосується парламентських виборів дозволяє робити фото, а в президентських є обмеження і знову ж таки це три випадки на всю область. Насторожує ситуація яку, ми бачимо в Києві – те, що штаб Юлії Тимошенко намагається не погоджуватися з ситуацією, що озвучив екзит-пол, вони зараз пробують зібрати майдан біля ЦВК. Хочу всіх попередити, що за процесом виборів стежать спостерігачі всіх суб’єктів виборчого процесу, все пройшло спокійно і прозоро і ми маємо докласти зусиль, щоб фінальний підрахунок голосів теж пройшов в рамках закону »- повідомив голова обласного осередку Комітету виборців України, Роман Пятигорець.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...