«Європейська Солідарність» вимагає створення ТСК для розслідування причетності українських посадовців до екстрадиції «вагнерівців» із Білорусі до РФ

37

Парламентська фракція «Європейська Солідарність» вимагає негайно створити тимчасову слідчу комісію (ТСК) для розслідування фактів причетності найвищих посадовців України до екстрадиції «вагнерівців» із Білорусі в Росію.

Про це повідомляє Іnterfax Україна

«Ми вимагаємо негайно створити ТСК. Просто зараз поставте це на голосування. Створіть тимчасову слідчу комісію, щоб родичі (загиблих від рук “вагнерівців” – ІФ) могли дізнатися правду. Якщо ні, то ці документи буде негайно оприлюднено», – заявив народний депутат фракції «Євросолідарність» Володимир Ар’єв на пленарному засіданні в п’ятницю.

Депутат нагадав, що представники Офісу президента України спростовували причетність українських спецслужб до операції, внаслідок якої «вагнерівці» мали опинитися в Україні, де їх планували затримати.

Ар’єв стверджує, що представники ОП брехали.

Він повідомив, що «Європейська Солідарність» має неспростовні докази, що представники України причетні до екстрадиції «вагнерівців» із Білорусі в РФ.

«Ми маємо неспростовні докази того, що це справді була спецоперація українських спецслужб», – сказав Ар’єв.

Він також нагадав, що на сайті Верховної Ради зареєстровано петицію від родичів загиблих військовослужбовців України з проханням розібратися із вбивцями їхніх близьких.

Як повідомлялося, 29 липня біля Мінська затримали 33 членів ПВК «Вагнер».

12 серпня Офіс генерального прокурора (Україна) звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб із російської Приватної військової компанії «Вагнер».

«Усім 28 особам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Шевченківський районний суд Києва обрав підозрюваним застережні заходи у вигляді тримання під вартою», – повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Українська сторона заявила, що ці особи “брали активну участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР».

Проте 14 серпня стало відомо, що Білорусь віддала Росії 32 із 33 затриманих «вагнерівців», пише  Іnterfax Україна

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...