Як легше переносити жару?

311
Фото - ілюстрація

Перший місяць довгоочікуваного літа приніс жителям не лише задоволення, але й дискомфорт через спеку. У громадських місцях (чергах в магазинах, автобусах й т.і.) у людей все частіше проявляються симптоми дисфорії. Ми вирішили підготувати для вас добірку порад, щоб відпустка не закінчилася сонячним ударом чи зіпсованим настроєм.

Почнемо з одягу. Не забувайте про головний убір, особливо, коли змушені перебувати на сонці вдень. На вулиці температура може досягати 34-36 градусів тепла. Намагайтесь одягати речі з натуральних тканин (шовк, льон, бавовна), який не сковує рухів, є досить просторим, бажано світлого кольору. Тісний, закритий і синтетичний одяг зменшує тепловіддачу. Забудьте про краватки та ремені.

Фото зі сторінки у Facebook Vladimir Zhukov

Їжа та напої. Менше їжте копчених, солених, солодких продуктів. Не стримуйте спрагу – це свідчить про зневоднення організму. Влітку варто випивати до 2,5 літрів рідини. Це можуть бути мінеральна вода, соки (особливо яблучний, апельсиновий, грейпфрутовий без цукру), компоти, зелений чай. Не варто захоплюватись кавою, молоком, солодкими газованими напоями та алкоголем. Останнє взагалі не можна пити в жару, коли ви знаходитись на вулиці.

Впоратись з втомою від жари допомогає контрастний душ, відпочинок (врятує година) та фізичні вправи.

На останок, захоплення холодною водою з холодильника можуть вилитись ангіною. Купання в холодній воді та кондиціонери, також можуть спричинити застуду. Температура повітря має становити не нижче 18-20 градусів.

Для довідки: Дисфорі́я — форма хворобливо-зниженого настрою, що характеризується злістю, хмурістю, дратівливістю, почуттям неприязні до оточуючих. На відміну від гіпотимії, для дисфорії не характерна інтелектуальна та рухова загальмованість, але характерні часті афективні спалахи, та легкість проявляти агресію.

Читайте також: Один із запорізьких супермаркетів прийматиме сировину й нараховуватиме за це бали – ЗМІ

загрузка...