Керуючі компанії у Запоріжжі розказали, яка ситуація з сміттєпроводами та коли їх заварять

352
сміттєпровід
фото: Google
Вчора ми порушили тему відсутності у місті баків для сортування сміття, отримавши відповідь на інформаційний запит, редакції  Forpost захотілося подітися інформацією з запоріжцями.
Читаючи нашу публікацію, у більшості читачів виникло запитання, – що буде з сміттєпроводами у запорізьких будинках? Чи будуть їх заварювати та за яких обставин? Саме вони є джрелом розмноження різної інфекції, гризунів та тараканів. Але, як виявилося, не всі запоріжці готові носити пакети з відходами аж на вулицю і навіть готові протестувати, щоб залишалася можливіть позбуватися сміття на своєму поверсі.
Вчора, в Південному мікрорайоні міста заварювали сміттєпроводи у двох будинках, роботу здійснювали співробітники підрядної організації, яка заключила договори з КП “Наше місто”. Ми поспілкувалися з майстром компанії Тетяною Наливай, вона відповідає за будинки в Комунарському районі, які зараз на балансі в КП “Наше місто”. Жінка радісно повідомила, що на своїй ділянці вона сьогодні закінчила роботи, на її дільниці немає жодного будинку, де були б не заварені сміттєпроводи, це 24 об’єкти на Космосі та на Пісках. Сьогодні заварювали квапливо, бо як каже Тетяна Яківна, завжди знайдуться недовольні, які перешкоджатимуть закінчити роботу.

“З моєї точки зору – сміттєпроводи треба заварювати, бо це вже минуле століття. Мешканці просто не бачать як виглядає провід зсередини, там вже все діряве і гниле, відходи залишаються на стінках, розмножується всяка нечисть. Але часто люди обурюються, їм не хочеться обтяжувати себе і виносити сміття з будинку. А ми не маємо права заварити без дозволу мешканців. Тож, як правило, просимо ініціативних людей зібрати підписи, а після того приходимо і заварюємо. Особисто я не хочу чекати поки люди самі звернуться з проханням, ініціюю все сама, бо знаю – запоріжці дещо пасивні.”- розказала майстер Тетяна Наливай.

Жінка повідомила, що прямого прохання від КП “Наше місто” немає, все залежить від майстра, якщо він хоче, щоб в будинках, за які несе відповідальність був порядок, то заварить.
Ми також поцікавилися у керуючих компаній “Мрія” та “Місто для людей”, чи є у планах на 2018 рік заварити сміттєпроводи. У прес-службах обох компаній повідомили:

“Ми не маємо права здійснювати роботи у будинку без згоди 75%  його мешканців. Ініціювати самостійно ми не плануємо, якщо звернуться люди – заваримо. З 1 листопада 2018 року, відколи компанії приступили до обов’язків, не було колективних заявок з проханням заварити сміттєпровід. Люди зверталися поодиноко, ми їм сказали зібрати підписи, все затихло”.

Ми також намагалися спитати про плани в КП “Запоріжремсервіс” та вони з журналістами не захотіли спілкуватися, за традицією не взяли слухавку на 10 викликів.
ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...