Кремлю потрібна вся Україна, а Донбас він використовує, як точку дестабілізації, – Ігор Артюшенко

41

В ефірі телеканалу «Прямий» обговорили питання окупованого Донбасу. Народний депутат України восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко пояснив, чому не варто чекати деокупації Донбасу за сучасної влади.

– Росія не буде розв’язувати проблемні питання Донбасу — ні екологічні, ні промислові, ні соціальні. Тільки з однієї причини — цей регіон їм не потрібен.

Кремлю потрібна вся Україна, а Донбас він використовує, як точку дестабілізації.

Не дивлячись на це українська влада повинна випереджати ворога та думати на декілька кроків вперед. Вже зараз необхідно планувати дії, спрямовані на відновлення регіону, коли він повернеться в лоно України.

Перше та найголовніше питання — це пошук грошей. Не є проблемою знайти робочу силу чи побудувати нове підприємство, коли є на це гроші. Треба говорити прямо — в української економіки зараз грошей на відновлення Донбасу немає. Міжнародна спільнота навряд захоче вкладати значні кошти в зруйнований та депресивний регіон — подібних покинутих територій у світі багато. Єдине можливе джерело — репарації з Росії. Кремль зруйнував Донбас — він і повинен платити за його відновлення.

Для цього необхідно формувати міжнародне проукраїнське лобі, чим займався Петро Порошенко, коли був президентом, та тиснути на Росію економічно до повної капітуляції.

Але саме через імпотентність сучасної влади немає жодних підстав вважати, що незабаром Донбас буде деокупований. Жодних необхідних для цього рішень не ухвалено, міжнародна коаліція руйнується, а ситуація з Донбасом розвивається за Придністровським варіантом. Слабкість жертви тільки провокує агресора на напад і нам необхідно готуватися до найгіршого сценарію, – зазначив політик.

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...