Має стати менше аварій: в Україні хочуть заборонити ліві повороти на трасах

442
Фото: Google.com

Мінрегіон пропонує запровадити обов’язкове проектування різнорівневих розв’язок на найбільш інтенсивних трасах.

В Україні збираються заборонити лівий поворот на трасах. Як повідомили Forpost у прес-службі Міністерства регіонального розвитку України, проект з новими державними будівельними нормами вже знаходиться в розробці.

Рішення про заборону лівих поворотів на магістралях було прийнято через велику кількість аварій, що відбуваються саме під час лівого повороту.

«За оцінками експертів до третини аварій на трасах відбувається під час виконання лівого повороту через зустрічний потік машин. Однією з вагомих причин цього є те, що зараз при влаштуванні таких поворотів ніяк не враховуються параметри щільності руху. Тому в нових змінах у ДБН щодо автомобільних доріг загального користування плануємо обмежити влаштування лівих поворотів на ділянках з високою інтенсивністю руху та передбачити в цих місцях обов’язкове проектування різнорівневих розв’язок. Адже це дуже важливо для безпеки руху», — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зокрема, пропонується передбачати влаштування лівих поворотів лише на ділянках доріг з інтенсивністю до 20 тис. автомобілів на добу. В той же час, на швидкісних трасах (дороги категорії 1-б) з інтенсивністю руху понад 20 тис автомобілів – обов’язково влаштовувати різнорівневі розв’язки.

Фото: minregion.gov.ua

Читайте також: Рада приняла закон о растаможке авто на еврономерах

загрузка...