Маленький українець показав, як треба посівати і вітати зі святами – відео

252
“Сію, сію, посіваю – з Новим роком Вас вітаю!” З такими словами вітають один одного сьогодні українці.

Маленькі хлопчики, згідно з традицією, бігають сьогодні від хати до хати, щоб привітати родичів та односельчан. Здавна вважається, що візит хлопчика чи дорослого чоловіка з самісінького ранку має гарантувати успішний рік для господарства. У селах існує легенда, що всіх бажаючих вінчувати та засіяти  неодмінно потрібно впускати до хати, від цього залежить наскільки родючим буде рік та здоровою худоба.

Важливо, щоб цього ранку до хати першим увійшов саме чоловік, наші предки вважали, якщо на подвір’я проситься жінка – вона точно бажає лиха.

Вечір напередодні Старого нового року називається Щедрим або Маланчиним вечором і є традиційно одним з улюблених свят українців.

День 14 січня в Україні також називають також Днем святого Василія Великого.

Напередодні свята дівчата мають ходити щедрувати, а крім того гадати на свого судженого. Хлопці ж мають другий шанс у сватанні, якщо їм попередньо відмовили. Одним з найвеселіших обрядів щедрування на Старий Новий рік є щедрування з козою Маланкою. Так по традиції щедрувальників супроводжувала “коза Маланка”, в яку найчастіше переодягалися хлопці та приходячи до будинку намагався “буцнути” господарів. За обрядом, норовливу козу вбивали та ії треба було оживити піснями і жартами.

На святковий вечір обов’язково збирається ціла родина. За традицією всі повинні бути одягнені у чистий одяг, попросити вибачення один у одного та у сусідів, щоб провести весь рік у злагоді.

Також дуже велика увага приділяється прикметам в цей день: наприклад, якщо в Василів день ясна погода і багато зірок на небі — добре уродяться ягоди, якщо завірюха — горіхи, а коли лежить іній на деревах — можна очікувати добрий урожай меду.

По всій території України традицію підтримують, а маленькі хлопчаки залюбки навідуються до родичів та сусідів. За привітання їх обов’язково мають пригостити чимось смачним, або дати грошей. Як правило, гроші за посівання є першою власною скарбничкою дітлахів.

Маленький хлопчик на відео до справи підійшов серйозно – привітав з Новим роком, з Різдвом Христовим та навіть заспівав.

Нехай слова хлопчика подарують Вам гарний настрій та усмішку і нехай все, що він побажав збудеться у кожного…

загрузка...