Масове висихання лісів: на Запоріжжі пропадає близько 5 тис. гектарів лісу

205

По всій території України спостерігається масове висихання лісів, що пов’язують із зміною клімату та гробальним потеплінням. Так, станом на сьогодні, площа висихання лісу становить близько 400 тисяч гектарів, з яких соснові насадження на площі майже 200 тисяч га,  що вже перевищує річні показники минулого року, –  повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.

Найгірша ситуація на Волині, Житомирщині, Львівщині та Черкащині. Також осередки масового всихання вже охопили, Київську, Хмельницьку, Чернігівську області та продовжують збільшуватись по всій території України. На Запоріжжі, площа висихання лісу становить 4989 га, з них 881 га – сосна, 420 га – дуб.

 

Вчені пояснюють ситуацію наступним чином:

Температура підвищується і зменшується кількість опадів, через це знижується рівень ґрунтових вод. У зв’язку з цим, дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами. Зокрема, поширений в Україні верхівковий короїд знищує дерево під корою, воно починає синіти зверху до низу.

На фото – процес синіння деревини в результаті пошкодження короїдом. Можна побачити, що пеньок дерева може бути ще здоровим, однак вище стовбур вже синіє та відмирає.
загрузка...