Мешканці Запоріжжя, разом з відомим шоуменом спростували фразу Андрія Богдана

942

Щоб спростувати слова Андрія Богдана, про начебто не поширеність української мови та підтримати свого друга, що є кандидатом у народні депутати Валерія Прозапаса, до Запоріжжя приїхав відомий шоумен, дипломат, перекладач Дмитро Чекалкин.

Вчора, 4 червня він, разом із своїм другом та активними запоріжцями влаштували акцію в центрі Запоріжжя. На вулиці знайомилися з людьми та проводили імпровізовану вікторину на знання україномовних письменників та поетів, також – віршів та пісень українською мовою. Знавці отримували в подарунок книжки українською мовою, що попередньо придбав Валерій Прозапас.

Усього в бібліотеці “Є” закупили 50 книжок і майже всі отримали своїх власників.

Ідея провести акцію зародилася в кандидата в народні депутати по 76 виборчому округу Валерія Прозапаса, як відповідь на слова Андрія Богдана.

“Не зважаючи на боротьбу українців за власну мову, культуру, історію, церкву, яка особливо вираженою була протягом останніх 100 років, голова Адміністрації Президента дозволяє собі аж надто гуні фрази. Зокрема, він нещодавно заявив, що українська мова поширена лише в 3 областях Західної України, у решта областей її немає виходить?

Так ми сьогодні довели – українська мова потрібна запоріжцям, тут її люблять і вивчають. Майже всі, з ким нам сьогодні довелося спілкуватися знають вірші українських класиків та читають україномовну літературу. Дітки можливо трохи соромилися в присутності стількох людей зачитувати вірші, але на привітання українською вони переходили на українську, а можливо вони так і спілкуються в житті! У присутності більш ніж 20 осіб та поважного гостя Дмитра Чекалкина ми спростували слова Богдана. Українська у Запоріжжі є і її тут люблять!” – прокоментував акцію Валерій Прозапас.

Найчастіше у Запоріжжі цитували вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки та Ліни  Костенко. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...